تفاوت گیربکس اتوماتیک و دنده ای

تفاوت گیربکس اتوماتیک و دنده ای
Rate this post

فرق گیربکس اتوماتیک با گیربکس دستی

با افزایش شمار خودروهای با گیربکس اتوماتیک شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که فرق اساسی این دو نوع گیربکس در چیست؟ شاید دانشتن آن در خرید مدل خودوریتان در آینده تاثیر داشته باشد. پس با ما همراه باشید.

گیربکس چیست؟

گیربکس‌ها یکی از اجزای اصلی و مهم خودرو‌ می‌باشند . وظیفه اصلی این قطعات انتقال و هدایت نیروی تولید شده توسط موتور به چرخ‌ها است. گیربکس سیستمی است که طی آن، مقدار قابل تنظیمی از نیروی دور موتور، با استفاده از چرخ دنده‌های سر تا سر گیربکس و با سرعت‌ها و قدرت‌های قابل کنترل، به چرخ‌های اتومبیل انتقال پیدا میکند و با تکیه بر این سیستم، قادر خواهیم بود بازه سرعت حرکت یک خودرو را تنظیم کنیم.

گیربکس اتوماتیک

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما