تعمیر گیربکس سیتروئن

تعمیر گیربکس سیتروئن

اگر گیربکس اتوماتیک سیتروئن شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

سیتروئن از محبوب ترین شرکت های خودروسازی در جهان است که تعداد زیادی خودرو به بازار عرضه کرده است. خودروهای سیتروئن دارای کیفیت ساخت بالایی هستند و کمتر به تعمیر و تعویض قطعات نیاز دارند اما ممکن است گیربکس به کار رفته در خودرو به تعمیرات و سرویس های دوره ای نیاز پیدا کند تا کمتر دچار خرابی شود. تعمیر گیربکس سیتروئن در مراکز تخصصی تعمیر خودروهای خارجی انجام می گیرد و نمی توان به هر مرکزی برای تعمیر آن مراجعه کرد. در ادامه همراه ما باشید تا برای تعمیر گیربکس اتوماتیک سیتروئن راهنمایی شوید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک سیتروئن

خرابی قطعات در خودروهای خارجی نیز دیده می شود و موردی کاملا طبیعی است. قطعات خودروها به دلایلی همچون استهلاک، آسیب دیدگی، فرسودگی و عدم سرویس به موقع، دچار عیب و ایراداتی می شوند و برخی از قطعات نیز امکان تعمیر را ندارند و باید برای تعویض آنها اقدام شود.

تعمیر گیربکس سیتروئن با توجه به کیفیت و فناوری های به کار رفته در ساخت این گیربکس، یک امر تخصصی است و باید یک مرکز تخصصی برای تعمیرات خودروی خود پیدا کنید. همچنین عملکرد گیربکس تاثیر زیادی در عملکرد کلی خودرو دارد و توصیه می شود خودتان برای تعمیر آن اقدام نکنید.

تعمیرات گیربکس سیتروئن
تعمیر گیربکس سیتروئن اتومات

تعویض روغن گیربکس سیتروئن 

تعویض روغن گیربکس سیتروئن در دسته خدمات تعمیرات ارائه می شود که برای آن از روش های دستی و دستگاه استفاده می شود. البته روش دستی منسوخ شده است زیرا نمی توان روغن خودرو را به طور کامل خارج کرد و همواره مقداری روغن سوخته و کهنه داخل گیربکس سیتروئن باقی می ماند اما با استفاده از دستگاه، روغن به طور کامل خارج می شود و روغن جدید جایگزین می گردد.

برای تعویض روغن گیربکس سیتروئن c3 و روغن گیربکس سیتروئن c5 می توانید به تعمیرگاه تخصصی هادیلو مراجعه کنید و از خدمات مجموعه بهره مند شوید.

عوامل خرابی گیربکس سیتروئن c3 و گیربکس سیتروئن c5 

برخی عوامل نشان دهنده خرابی گیربکس سیتروئن هستند که از جمله این عوامل عبارتند از : روشن شدن چراغ چک موتور : روشن شدن چراخ چک موتور ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از دلایل اصلی، آسیب به گیربکس و مشکل در انتقال قدرت به سیستم می باشد.

  • نشت روغن گیربکس : نشت مایع قرمز رنگ می تواند ناشی از خرابی گیربکس باشد که در صورت ادامه دار بودن باعث آسیب های جدی به خودرو خواهد شد.
  • بوی سوختگی : در صورت استشمام بوی سوختگی از خودرو حتما به تعمیرگاه مراجعه نمایید.
  • صداهای غیر طبیعی :  صداهای غیرطبیعی اغلب به دلیل آسیب دیدن گیربکس هستند که باید هر چه سریع به تعمیرگاه مراجعه کرد.
  • کثیف بودن روغن گیربکس : کثیفی روغن سبب گرفتگی شیرها و سوپاپ های بلوک هیدرولیک می شود.
  • خرابی شیرهای برقی و سوپاپ ها :  خرابی شیرهای برقی و سوپاپ ها باعث جریان نادرست فشار روغن می شود و این امر موجب ضربه و تقه زدن گیربکس می گردد.
هزینه تعمیر گیربکس سیتروئن اتومات
هزینه تعمیر گیربکس سیتروئن اتومات

معرفی تعمیرگاه برای تعمیر گیربکس سیتروئن 

تعمیر گیربکس سیتروئن کار حساسی است و اگر توسط شخص غیرماهری انجام شود، ممکن است باعث خرابی بیشتر گیربکس شود. به همین دلیل توصیه می شود به فکر تعمیر گیربکس توسط خودتان نباشید و به هر تعمیرگاهی هم مراجعه نکنید.

تعمیر گیربکس سیتروئن یکی از خدمات ارائه شده در مجموعه متخصصین هادیلو است. تعمیرکاران حاضر در این مجموعه تمامی ایام هفته آماده ارائه خدمات هستند و در صورتی که خودروی سیتروئن شما هم نیاز به تعمیرات دارد، می توانید به صورت حضوری مراجعه کنید.

همچنین شما می توانید از طریق تماس تلفنی و ارسال پیام در شبکه های مجازی، با تعمیرکاران مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس با دستگاه  اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
  • برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هادیلو مراجعه کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس سیتروئن نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس سیتروئن برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس سیتروئن با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

تعویض روغن گیربکس سیتروئن اتومات
تعویض روغن گیربکس سیتروئن اتومات

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات سیتروئن

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری ۱۰۰ هزار تومان تا لیتری ۴۰۰ هزار تومان در بازار موجود است(در سال ۱۴۰۲).

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس سیتروئن چقدر است؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس اتومات سیتروئن کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

علت گاز هرز گیربکس اتوماتیک سیتروئن

تشخیص علت گاز هرز خوردن سیتروئن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است. 

4.8/5 - (5 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما