تعمیر گیربکس سورنتو

تعمیر گیربکس سورنتو

اگر گیربکس اتوماتیک خودروی سورنتو شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

خدمات تعمیر گیربکس سورنتو یکی از صدها خدمات ارائه شده توسط تعمیرگاه گیربکس هادیلو است و شما از طریق این مرکز می توانید هر گونه مشکل پیش آمده برای گیربکس خودروی سورنتو خود را برطرف کنید. در تعمیر گیربکس سورنتو، حرفه ای و مجرب بودن تعمیر کار اهمیت زیادی دارد و علاوه بر آن باید از دستگاه ها و ابزار آلات مناسب این ماشین استفاده کرد تا به سایر بخش های خودرو آسیبی وارد نشود. در ادامه همراه ما باشید تا برای تعمیر گیربکس خودروی سورنتو راهنمایی شوید.

چه زمانی برای تعمیر گیربکس سورنتو اقدام کنیم

بعضی از نشانه ها در خودری سورنتو هستند که شما در صورت مشاهده این علائم باید برای تعمیر گیربکس اقدام کنید از جمله آنکه :

 • تقه زدن هنگام تعویض دنده و تعویض همراه با تاخیر

اگر در هنگام تعویض دنده مکث طولانی ایجاد می شود، احتمالا در گیربکس خودرو مشکلی وجود دارد همچنین لغزش یا تقه هنگام رفتن به دنده های 2، 3 و 4 هم به دلیل آسیب دیدگی گیربکس می باشند.

 • تغییر نامنظم دنده و خلاص شدن

اتومبیل سورنتو دارای گیربکس اتوماتیک ممکن است دچار مشکلاتی در تعویض دنده یا خلاص شود در این مشکل، راننده نمی تواند هیچ دنده ای را انتخاب کند و معمولا چراغ موتور هم روشن می شود.

 • لرزش در هنگام شتاب گیری

لرزش شدید در هنگان شتاب گیری در بیشتر موارد به دلیل آسیب دیدگی گیربکس است

تعمیر گیربکس اتوماتیک سورنتو
تعمیرگاه کیا سورنتو

نکات نگهداری از گیربکس سورنتو

برای نگهداری از گیربکس سونتو و جلوگیری از ایجاد مشکلات در آن لازم است برخی نکات را رعایت کنید از جمله آنکه :

تعویض روغن گیربکس کیا سورنتو

اگر رنگ روغن گیربکس روشن و مایل به قرمز است، نیازی به تعویض ندارد اما اگر رنگ قهوه ای با کثیفی قابل توجه دارد لازم است که تعویض شود.

تعویض درست دنده ها

برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به گیربکس، همیشه دنده ها را به درستی تعویض کنید زیرا تعویض نادرست ممکن است باعث آسیب جدی شود. صرف نظر از اینکه کدام دنده عوض شدهاست، مهم است که این کار را در زمان مناسب انجام دهید.

استفاده از ترمز دستی

برای جلوگیری از ساییدگی گیربکس، همواره هنگام پارک خودرو مخصوصا در زمانی که در شیب هستید، ترمز دستی را بکشید. ترمز دستی تضمین می کند که خودرو ثابت می ماند.

جلوگیری از گرم شدن بیش از حد گیربکس 

گرمای زیاد گیربکس سورنتو یکی از دلایل اصلی خرابی آن است و ممکن است باعث آسیب رسانی به چرخ دنده ها، لغزش نوارها، شیر برقی و یاتاقان ها شود.

چکاپ سالانه گیربکس

چکاپ های سالانه گیربکس را به تاخیر نیاندازید زیرا در سرویس های دوره ای می توانید متوجه مشکلات جزئی گیربکس شوید و با تعمیر آنها از گسترده شدن آسیب جلوگیری نمایید.

توجه به علائم نقص گیربکس 

به علائمی که گیربکس نشان می دهد بی توجه نباشید و حتما برای عیب یابی به تعمیرگاه مراجعه کنید. اگر صدای جیغ، خراش یا صدای تق تق می شنوید، یا بوی سوختگی حس می کنید، حتما مشکلی در گیربکس وجود دارد.

هزینه تعمیر گیربکس سورنتو اتومات
هزینه تعمیر گیربکس سورنتو اتومات

بهترین تعمیرگاه تعمیر گیربکس سورنتو

اگر برای تعمیر کمک گیربکس سورنتو به دنبال تعمیرگاهی معتبر و مجهز هستید، تعمیرگاه تخصصی هادیلو می تواند بهترین انتخاب شما باشد. از جمله ویژگی ها و مزایای این تعمیرگاه عبارتند از :

 • تعمیرکاران حرفه ای و مجرب

تعمیرکاران مرکز تخصصی هادیلو جزو حرفه ای ترین ها هستند و برای تعمیر انواع ماشین های خارحی و داخلی، دوره های آموزشی تخصصی را گذرانده اند. مشکلات گیربکس خودروی سورنتو شما را در سریع ترین زمان تشخیص می دهند و بعد از اعلام هزینه های آن، کار تعمیرات را آغاز می کنند.

 • گارانتی تعمیرات

شما با تعمیر گیربکس سورنتو خود در تعمیرگاه گیربکس هادیلو، گارانتی دریافت می کنید.

 • استفاده از دستگاه های پیشرفته

برای تعویض روغن گیربکس سورنتو و همچنین تعمیر قطعات گیربکس، از دستگاه های به روز و پیشرفته استفاده می شود.

 • قیمت مناسب تعمیرات

تعمیر گیربکس سورنتو در مرکز تخصصی هادیلو با مناسب ترین قیمت انجام می گیرد. تمام تلاش تعمیرکاران بر این است که قطعه آسیب دیده را تعمیر کنند تا هزینه کمتر شود اما در صورت عدم چاره ساز بودن تعمیر، تعویض قطعه با قطعات اصلی انجام خواهد شد.

انواع گیربکس سورنتو و روغن گیربکس سورنتو برای تعمیر

 • تعمیر کمک گیربکس سورنتو
 • گیربکس سورنتو ۲۰۰۸
 • گیربکس سورنتو ۲۰۱۳
 • گیربکس سورنتو ۲۰۰۹
 • گیربکس کیا سورنتو
 • روغن گیربکس اتوماتیک سورنتو

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس با دستگاه  اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
 • برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هادیلو مراجعه کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس کیا سورنتو نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس سورنتو برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس کیا سورنتو با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

تعویض روغن گیربکس سورنتو
تعویض روغن گیربکس سورنتو

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات سورنتو

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری ۱۰۰ هزار تومان تا لیتری ۴۰۰ هزار تومان در بازار موجود است(در سال ۱۴۰۲).

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس سورنتو چقدر است؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

علت گاز هرز گیربکس اتوماتیک سورنتو

تشخیص علت گاز هرز خوردن کیا سورنتو یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

4.9/5 - (11 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما