تعمیر گیربکس آزرا با شش ماه ضمانت

تعمیر گیربکس آزرا با شش ماه ضمانت

اگر گیربکس اتوماتیک آزرا شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

گیربکس آزرا از بخش های حیاتی خودرو است، این قطعه مهم در حرکت کردن خودرو نقش دارد و ضمن تنظیم سرعت موتور، قدرت موتور را به چرخ ها انتقال می دهد. گیربکس آزرا متشکل از قطعاتی به هم پیوسته می باشد که عملکردشان به یکدیگر وابسته است به همین دلیل اگر یک بخش از آن آسیب ببیند، عملکرد کل سیستم با مشکل مواجه می شود. پس ضروری است در صورت مشاهده علائم خرابی یا آسیب دیدگی گیربکس، به تعمیرگاه مراجعه نمایید. در ادامه شما را برای تعمیر گیربکس آزرا راهنمایی خواهیم کرد.

تعمیرگاه هیوندای آزرا

نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک آزرا 

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک آزرا چیست؟ در این بخش به مهم ترین آنها اشاره می کنیم :

 • صدای دنگ دنگ یا وز وز حین حرکت خودرو

یکی از رایج ترین نشان های خرابی گیربکس اتوماتیک، شنیده شدن صدای دنگ دنگ و وز وز حین حرکت ماشین است و اگر حین حرکت خودرو این صدا ها را می شنوید، نباید بی تفاوت رد شود زیرا حتما مشکلی وجود دارد.

 • عدم تغییر دنده

عدم تغییر دنده نیز یکی از نشانه های خرابی گیربکس آزرا است، اگر کلاچ را فشار می دهید اما نمی توانید دنده را در جای خود قرار دهید و یا از جای خود بیرون می آید و ماشین خلاص می شود، احتمال قوی مشکلی در گیربکس به وجود آمده است و نیازمند عیب یابی توسط تعمیرکار می باشد.

 • بوی سوختگی

استشمام بوی سوختگی از دیگر علائم خرابی گیربکس اتوماتیک می باشد و نشانه خوبی نیست. نشت روغن گیربکس یا کم شدن مقدار آن باعث می شود که اجزای گیربکس به خوبی خنک نشوند و با گرم شدن جعبه دنده، بوی سوختگی تولید شود.

 • نشت مایع گیربکس

از دیگر علائم آسیب دیدگی گیربکس آزرا، نشت روغن گیربکس است. روغن گیربکس آزرا رنگ قرمز روشن دارد و نقش آن چرب کردن بخش های متحرک سیستم می باشد پس اگر در زیر خودرو نشت مایع به رنگ قرمز را مشاهده می کنید، مشکل از گیربکس است و باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 • روشن شدن چراغ چک خودرو

روشن شدن چراغ چک خودرو ممکن است به دلیل آسیب دیدگی گیربکس باشد. در واقع اگر در سیستم انتقال خودروی آزرا مشکلی وجود داشته باشد، چراغ چک خودرو روشن می شود و باید ماشین را به یک مکانیک نشان دهید تا هر چه سریع تر عیب یابی شود.

 • لغزش چرخدنده‌ ها

لغزش چرخ دنده ها می تواند به علت خرابی گیربکس باشد و باعث حادثه بزرگ تری شود. به همین دلیل توصیه می کنیم هر چه سریع تر به این مشکل رسیدگی کنید تا از مشکلات بزرگ تر  جلوگیری شود.

هزینه تعمیر گیربکس هیوندا آزرا
تعمیرگاه هیوندای آزرا

مشاوره تعمیر و نگهداری گیربکس آزرا 

با رعایت برخی نکات در نگهداری از گیربکس آزرا می توانید به افزایش طول عمر آن کمک کنید و مانع از به وجود آمدن مشکلات در آن شوید. نسبت به فواصل تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بی توجه نباشید و به طور مرتب سطح روغن را چک کنید، پایین بودن سطح روغن یا سوختگی آن باعث سایش زودرس قطعات متحرک و فرسودگی تدریجی آنها خواهد شد.

همچنین لازم است رانندگی ایمنی داشته باشید به عنوان مثال از شتاب گیری و ترمزهای خشن خودداری کنید زیرا تاثیر مخربی بر اجزای انتقال دارد همچنین برای افزایش طول عمر گیربکس آزرا، در طول زمستان باید قبل از راهاندازی گیربکس، آن را کاملا گرم‌ کنید.

هزینه تعمیر گیربکس آزرا 

اگر گیربکس خودروی آزرا شما نیازمند تعمیرات و یا تعویض قطعات آسیب دیده است، بسته به اینکه میزان آسیب دیدگی چقدر است و قطعات نیازمند تعمیر هستند یا تعویض، هزینه تعمیر مشخص می شود.

برای تعیین هزینه تعمیر گیربکس آزرا می توانید به تعمیرگاه گیربکس هادیلو تشریف بیاورید تا تعمیرکاران خودروی شما را عیب یابی کنند و قیمت تعمیرات را اعلام نمایند. البته امکان استعلام هزینه تعمیرات به صورت تلفنی هم امکان پذیر است اما به صورت حدودی خواهد بود زیرا به صورت تلفنی نمی توان از مشکل دقیق پیش آمده برای خودرو مطلع شد.

تعمیرگاه آزرا

خدمات تعمیر گیربکس آزرا در تعمیرگاه هادیلو، برای گیربکس های خودروهای آزرا در مدل های زیر ارائه می شود :

 • گیربکس آزرا 2009
 • گیربکس آزرا 2008
 • گیربکس آزرا 2007
هزینه تعویض روغن گیربکس هیوندا آزرا
تعمیرگاه هیوندای آزرا

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس با دستگاه  اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
 • برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هادیلو مراجعه کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس آزرا نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس آزرا برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس آزرا با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات آزرا

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری ۱۰۰ هزار تومان تا لیتری ۴۰۰ هزار تومان در بازار موجود است(در سال ۱۴۰۲).

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس آزرا چقدر است؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس اتومات آزرا کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

علت گاز هرز گیربکس اتوماتیک آزرا

تشخیص علت گاز هرز خوردن آزرا یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است. 

امتیاز دهید post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما