تعمیر گیربکس بی ام و در تعمیرگاه هادیلو

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک بی ام و

تعمیر گیربکس بی ام و، در تعمیرگاه هادیلو که یکی از بهترین و معروف ترین تعمیرگاه های تخصصی در زمینه ی تعمیر گیریکس های اتومات در سطح کشور می باشد، انجام می شود. در این تعمیرگاه از بهترین و به روز ترین ابزار آلات در زمینه ی تعمیر گیربکس اتومات خودرو ها استفاده می شود.

تعمیر گیربکس بی ام و

شرکت خودروسازی بی ام و، یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های خودروسازی در دنیا می باشد که در سال 1917 میلادی در کشور آلمان تاسیس شده است و نزدیک به یک قرن است که در زمینه ی تولید انواع خودرو های با کیفیت فعالیت می کند. با توجه به این که امروزه در تولید اکثر خودرو هایی که توسط شرکت های خودروسازی مختلف در سراسر دنیا تولید می شوند، از گیربکس های اتوماتیک بهره برده می شود، لذا وجود تعمیرگاه های تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک در مناطق مختلف کشور یکی از ضروریات است

تعمیر گیربکس بی ام و، در تعمیرگاه هادیلو که یکی از بهترین و معروف ترین تعمیرگاه های تخصصی در زمینه ی تعمیر گیریکس های اتومات در سطح کشور می باشد، انجام می شود. در این تعمیرگاه از بهترین و به روز ترین ابزار آلات در زمینه ی تعمیر گیربکس اتومات خودرو ها استفاده می شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با خودروی بی ام و که یکی از بهترین و با کیفیت ترین خودرو های آلمانی می باشد آشنا کرده و درباره ی تعمیر گیربکس بی ام و توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با تاریخچه تولید خودرو های بی ام و

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، شرکت بی ام و، یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های خودروسازی در سطح دنیا می باشد که از جمله ی اولین شرکت های تولید کننده خودرو در دنیا نیز به حساب می آید و هر ساله این شرکت تعداد زیادی از خودرو های با کیفیت را روانه ی بازار خودرو ها در کشور های مختلف می نماید. در ابتدا این شرکت در زمینه ی تولید خودرو های گیربکس دنده ای فعالیت می کرد. هر چند که امروزه نیز ممکن است خودرو های گیربکس دنده ای توسط این شرکت خودروسازی و دیگر شرکت های خودروسازی در سطح دنیا تولید شوند. اما بیشترین تولیدات این شرکت ها، در زمینه ی تولید خودرو هایی با گیربکس اتومات می باشد. 

خودروی بی ام و گیربکس اتومات، در انواع مدل های مختلفی توسط شرکت خودرو سازی بی ام و تولید می شود که ممکن است هر کدام از این انواع خودرو ها، دارای گیربکس های متفاوتی باشند. لذا فرآیند تعمیر گیربکس انواع مختلف خودرو های بی ام و با گیربکس اتومات ممکن است با هم تفاوت های مختصری داشته باشد. 

تعمیر گیربکس بی ام و در تعمیرگاه هادیلو

گیربکس یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات خودرو ها می باشد. هر گیربکس یا جعبه دنده، از تعدادی چرخ دنده تشکیل شده است که ممکن است تعداد این چرخ دنده ها در انواع مختلف خودرو ها متفاوت باشد. بعلاوه ممکن است بعضی از جعبه دنده ها با انواع دیگر گیربکس ها تفاوت های ریزی داشته باشند. آن دسته از افرادی که به دنبال تعمیر انواع گیربکس های اتوماتیک هستند، بایستی با انواع این گیربکس ها آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند آن ها را تعمیر کنند.

در تعمیرگاه هادیلو، افرادی هستند که به صورت تخصصی روی تعمیر گیربکس خودرو های مختلف همچون خودروی بی ام و کار می کنند و این افراد با ریز و درشت تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو های مختلف آشنا هستند و می توانند در  کم ترین زمان آن ها را تعمیر کنند. با توجه به این که در جعبه دنده ی خودرو ها، تعدادی چرخ دنده وجود دارند که این چرخ دنده ها باید در تعامل با یکدیگر و به صورت هماهنگ عمل کنند، هر گونه ناهماهنگی که بین آن ها به وجود آید، ممکن است در فرآیند انتقال قدرت خودرو از موتور خودرو به چرخ ها اختلال ایجاد شود و دنده ی خودرو به خوبی کار نکند. لذا در بعضی از موارد ممکن است نیاز به تعمیر گیربکس اتومات خودرو وجود داشته باشد. 

مکانیک ها و تعمیرکارانی که در تعمیرگاه هادیلو فعالیت دارند، از جمله ی بهترین و متبحر ترین تعمیرکارانی هستند که در سطح کشور فعالیت دارند و می توانند در زمان بسیار کم گیربکس اتومات خودرو ها را تعمیر کنند. تعمیر گیربکس بی ام و، یکی از دسته فعالیت هایی است که در این تعمیرگاه توسط این تعمیرکاران متخصص انجام می شود و افرادی که در محدوده ی استان های البرز و تهران زندگی می کنند و خودروی آن ها از برند بی ام و می باشد، در صورت بروز هر گونه مشکل در زمینه ی گیربکس خودروی خود، می توانند به این تعمیرگاه واقع در شهرستان کرج و پایین تر از پل فردیس مراجعه نموده و خودروی خود را تعمیر نمایند. 

تعمیر گیربکس بی ام و

تعمیر دنده اتوماتیک خودروی بی ام و در تعمیرگاه هادیلو

از آن جایی که قطعات لازم برای تعمیر دنده اتوماتیک خودرو های داخلی و خارجی مختلف به سختی گیر می آیند، لذا تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو ها در بسیاری از موارد برای بسیاری از افراد مشکل ساز می باشد و با توجه به نبود قطعات لازم برای تعمیر گیربکس خودرو، ممکن است فرآیند تعمیر گیربکس خودرو چندین و چند روز طول بکشد. بعلاوه در بسیاری از موارد تعمیرگاه هایی که در سطح کشور در زمینه ی تعمیر گیربکس فعالیت می کنند، خدمات لازم در زمینه ی تامین قطعه را به مشتریان خود ارائه نمی دهند و خود مشتری باید قطعه را خریداری نموده و در اختیار تعمیرگاه قرار دهد تا مکانیک ها و تعمیرکاران بتوانند خودروی آن ها را تعمیر کنند.

اما در تعمیرگاه هادیلو، همه ی قطعات با کیفیت بالا توسط مدیریت تعمیرگاه تهیه شده و روی خودرو ها نصب می شوند و نیازی نیست که خود مشتری به دنبال خرید قطعه باشد. این موضوع باعث شده است تا بر تعداد مشتریان این تعمیرگاه تخصصی گیربکس روز به روز اضافه گردد. تعمیر گیربکس بی ام و نیز در این تعمیرگاه با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود و اکثر قریب به اتفاق افرادی که خودروی خود را به این تعمیرگاه می سپارند تا تعمیراتت لازم بر روی آن انجام شود، از خدمات ارائه شده توسط این تعمیرگاه کاملا راضی هستند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک بی ام و

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیرات گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۱۵۰ الی  ۲۰۰ هزار تومان است (در سال 1400) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه تماس با ما