تعمیر گیربکس هوندا

تعمیر گیربکس هوندا

اگر گیربکس اتوماتیک هوندا شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر گیربکس هوندا به همراه تحویل 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

گیربکس، وسیله تحویل نیروی خودرو هوندا است و تا زمانی که نیروی موتور از گیربکس به چرخ ها منتقل نشود، خودرو حرکت نخواهد کرد. تعداد زیادی دنده داخل جعبه دنده هستند که این دنده ها توان خروجی را برای عملکردهای مختلف، از رانندگی با سرعتپایین تا شتاب و بهینهسازی راندمان سوخت، تامین می کنند حال اگر هر یک از بخش های گیربکس آسیبی ببینند، عملکرد کل سیستم مختل خواهد شد و باید با مراجعه به تعمیرگاه، مشکل را برطرف کرد. در ادامه مطلب همراه شما هستیم تا برای تعمیر گیربکس هوندا راهنمایی تان کنیم.

در هنگام خرابی گیربکس هوندا چه مشکلی پیش می آید 

زمانی که گیربکس خودرو خراب باشد، خودرو ممکن است حرکت نکند یا دنده تعویض نشود و یا حتی ممکن است حین رانندگی، قدرت خودرو کم شود. این مشکلات جدی هستند و حتما باید با مراجعه به یک تعمیرگاه تخصصی، مشکل گیربکس عیب یابی شده و برطرف شود.

آیا تعمیر یا تعویض گیربکس هوندا به صرفه است 

هزینه تعمیرات خودروهای خارجی همچون هوندا نسبتا زیاد است مخصوصا قطعه های مهمی از جمله گیربکس، در صورت آسیب دیدگی ممکن است هزینه زیادی را روی دست صاحب خود بگذارند.

همین موضوع باعث شده است که بعضی از صاحبان خودری هوندا بپرسند آیا تعمیر گیربکس به صرفه است؟ باید گفت که در تعمیرات گیربکس، تمام قطعات بررسی می شوند و قطعات آسیب دیده با قطعات جدید جایگزین می شوند اما مهم است که به تعمیرگاهی مطمئن مراجعه کنید تا از اصل بودن قطعات استفاده شده و همچنین کیفیت خدمات تعمیرات آنها مطمئن شوید.

تعمیرکاران تعمیرگاه گیربکس هادیلو برای تعمیر گیربکس هوندا و دیگر خودروها، سعی بر این دارند که قطعات آسیب دیده را تعمیر کنند اما به شکلی اصولی و حرفه ای نه اینطور که بعد از چند ماه دوباره نیازمند تعمیر باشند، بدین طریق در هزینه های تعمیرات صرفه جویی خواهد شد اما اگر آسیب دیدگی گیربکس جزئی نباشد و نیاز به تعویض قطعات داشته باشد، باید قطعات تعویض شوند که در این صورت نیز از قطعات اصل استفاده خواهد شد.

تعمیر گیربکس هوندا
هزینه تعمیر گیربکس اتومات هوندا

علت خرابی گیربکس اتوماتیک هوندا 

خرابی گیربکس هوندا می تواند می تواند با علائمی همچون سر خوردن، صداهای غیرعادی، نشتی روغن از زیر خودرو وخود را نشان دهد. تعویض دنده با صداهای عجیب نیز یکی از علائم نشان دهنده آسیب دیدگی گیربکس می باشد همچنین در صورت کم شدن سطح روغن داخل گیربکس یا کهنه شدن آن، بوی سوختگی را حس می کنید که می بایست برای بررسی دقیق تر به مکانیک مراجعه نمایید.

تعمیر گیربکس انواع خودرو هوندا

برای تعمیر گیربکس خودروهای هوندا از جمله تعمیر گیربکس هوندا ۱۲۵، تعمیر گیربکس هوندا ۲۰۰، گیربکس هوندا کلیک، xl گیربکس هوندا، گیربکس هوندا آکورد ۲۰۱۳، گیربکس هوندا سیویک، گیربکس هوندا اکسل ومی توانید به تعمیرگاه هادیلو مراجعه کنید و متناسب با مدل خودرو شما، خدمات تعمیرات ارائه خواهد شد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس با دستگاه  اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
  • برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هادیلو مراجعه کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس هوندا نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس هوندا برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس هوندا با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

تعمیر گیربکس اتومات هوندا
هزینه تعمیر گیربکس اتومات هوندا

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات هوندا

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری ۱۰۰ هزار تومان تا لیتری ۴۰۰ هزار تومان در بازار موجود است(در سال ۱۴۰۲).

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس هوندا چقدر است؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس اتومات هوندا کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعویض روغن گیربکس هوندا
هزینه تعمیر گیربکس اتومات هوندا

علت گاز هرز گیربکس اتوماتیک هوندا

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تقه زدن گیربکس اتومات هوندا
هزینه تعمیر گیربکس اتومات هوندا
4.8/5 - (5 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.