وبلاگ

تعمیر گیربکس سوزوکی با شش ماه ضمانت

Rate this post

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک سوزوکی

اگر گیربکس اتوماتیک سوزوکی شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر و تعویض گیربکس خودروی سوزوکی نیازمند تجربه و تخصص بالایی است زیرا پیاده سازی و نصب کردن گیربکس بسیار حساس است و ممکن است آسیب هایی به خودرو وارد شود. گیربکس اتوماتیک سوزوکی به عملکرد روان خود معروف است اما ممکن است در اثر کم شدن سطح روغن گیربکس سوزوکی ویتارا، نشتی روغن و یا دلایل دیگر، دچار مشکلاتی شود که آن را نیازمند تعمیرات کند. در ادامه همراه ما باشید تا برای تعمیر گیربکس اتوماتیک سوزوکی اطلاعاتی را به دست آورید. 

آیا تعمیر گیربکس سوزوکی ویتارا ارزش دارد

اگر از خودروی خود به خوبی محافظت کنید و اطلاع داشته باشید که چه کارهایی را باید و چه کارهایی را نباید انجام دهید، تعمیرات گیربکس به حداقل می رسد و خودرو تنها نیازمند سرویس های دوره ای خواهد بود. اما به هر حال اگر علائم آسیب دیدگی گیربکس را در خودروی سوزوکی خود مشاهده می کنید، بهتر است هر چه سریع تر برای تعمیرات اقدام کنید. 

با تعمیر گیربکس سوزوکی ویتارا در تعمیرگاهی مطمئن و سپردن خودرو به تعمیرکارانی متخصص، خیال شما از تعمیرات اصولی گیربکس راحت خواهد بود و ارزش هزینه کردن خواهد داشت.

تعمیرگاه های معتبری همچون تعمیرگاه هادیلو، علاوه بر برخورداری از تیم فنی و حرفه ای، از ابزارآلات و دستگاه های به روز برای تعمیرات انواع خودرو استفاده می کنند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. 

چراغ اخطار موتور سوزوکی را بررسی کنید 

در صورت وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک سوزوکی ویتارا، چراغ اخطار خودرو روشن می شود. سیستم انتقال خودرو متشکل از چندین سنسور است که موارد غیرعادی را در گیربکس شناسایی می کنند و سینگال هایی را به رایانه اتومبیل ارسال می نمایند تا به سیستم اطلاع دهند مشکلی در گیربکس اتوماتیک وجود دارد. 

چراغ موتور خودرو به این ترتیب می تواند به شما اطلاع دهد که مشکلی در گیربکس وجود دارد و نیازمند عیب یابی و سپس تعمیرات می باشد. 

تقه زدن گیربکس اتوماتیک سوزوکی 

تقه زدن گیربکس اتوماتیک سوزوکی از نشانه های وجود خرابی در گیربکس است. در صورت آسیب وارد شدن به ساختمان داخلی گیربکس و یا مواردی همچون کم شدن سطح روغن گیربکس، ممکن است هنگام رانندگی احساس کنید که خودرو تقه می زند و یا ضربه های کوچکی به گیربکس وارد می شود. این مشکل نیازمند بررسی های دقیق توسط تعمیرکار است تا علت دقیق آن سریع تر پیدا شده و رفع شود. 

احساس لرزش در جعبه دنده گیربکس سوزوکی 

گیربکس اتوماتیک سوزوکی برای تغییر از دنده ای به دنده دیگر باید روان عمل کند و شما هنگام تعویض دنده نباید ضربه، لغزش یا لرزش را احساس کنید. اگر لرزشی را مشاهده کردید بدین معناست که سیستم انتقال قدرت، چرخ دنده ها را خرد می کند. کم بودن مایع انتقال دهنده یا نشتی مایع انتقال دهنده، می تواند باعث لرزش جعبه دنده شود.

خارج شدن دنده از جای خود در گیربکس سوزوکی 

در صورت بی توجهی به سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک سوزوکی، ممکن است دنده از جای خود خارج شده و دچار لغزش شود. بنابراین حتما سرویس های دوره ای را منظم پیگیری کنید تا با برطرف کردن مشکلات جزئی، امکان مشکلات جدی به حداقل برسد. 

عدم توجه به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سوزوکی 

از دلایل اصلی آسیب دیدگی گیربکس سوزوکی، عدم تعویض به موقع روغن گیربکس و همچنین استفاده از روغن گیربکس بی کیفیت است. روغن گیربکس سوزوکی ویتارا وظیفه روانکاری قطعات را به عهده دارد و اگر نامرغوب باشد و یا سطح آن کم شود، نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و در نتایج قطعات به روی هم ساییده می شوند. 

در واقع، روغن گیربکس سوزوکی یک لایه نازک ایجاد می کند و مانع از تماس فلز با فلز میان چرخ دنده ها و دیگر اجزای گیربکس می شود. با روغن کاری، تمام اجزای متحرک به زیر سطح روغن فرو میروند و تمام قسمتهای متحرک را میپوشاند. 

زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک سوزوکی بستگی به برخی عوامل دارد مخصوصا اگر نشتی روغن را مشاهده کرده اید باید زودتر اقدام کنید. 

هزینه تعمیر گیربکس سوزوکی ویتارا

هزینه تعمیر گیربکس سوزوکی ویتارا بر اساس میزان آسیب دیدگی گیربکس تعیین می شود همچنین اگر قطعات نیازمند تعویض باشند، احتمالا هزینه تعمیرات بالاتر برود. توصیه می شود برای کاهش هزینه های تعمیر گیربکس سوزوکی به سراغ متخصص با تجربه بروید تا با عیب یابی دقیق و تعمیر حرفه ای گیربکس، هزینه ها را کاهش دهند.

مرکز تعمیرات گیربکس هادیلو، خدمات تعمیر خودروهای خارجی همچون سوزوکی را ارائه می دهد. تعمیراتی همچون تعمیر کمک گیربکس سوزوکی ویتارا ودر این تعمیرگاه انجام می شوند و تعمیرکاران با تجربه می توانند در سریع ترین زمان مشکل خودروی شما را شناسایی کرده و آن را برطرف کنند 

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیر گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *