وبلاگ

تعمیر گیربکس ویتارا با شش ماه ضمانت

Rate this post

تعمیرات گیربکس اتوماتیک سوزوکی ویتارا

اگر گیربکس اتوماتیک ویتارا ی شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر کمک گیربکس سوزوکی ویتارا در تعمیرگاه های پیشرفته ماشین های خارجی قابل انجام است و اگر خودروی ویتارا شما هم علائم آسیب دیدگی گیربکس را نشان می دهد، می توانید به تعمیرگاهی معتبر مراجعه کرده و اقدام به تعمیر آن نمایید. بسته به مشخصات گیربکس اتوماتیک سوزوکی ویتارا، تعمیرات انجام می شود و ممکن است نیاز به تعویض قطعات نیز باشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا برای تعمیر گیربکس ویتارا یکسری اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ویتارا

هزینه تعمیر گیربکس سوزوکی ویتارا بستگی به علت دقیق مشکل گیربکس خودرو دارد و برای برآورد هزینه باید به تعمیرگاه مراجعه کنید تا پس از بررسی های تعمیرکار و یافتن علت و میزان خربی گیربکس، هزینه تعمیرات به شما اعلام شود. البته شما می توانید از طریق تماس تلفنی و یا شبکه های مجازی نیز با تعمیرکاران تعمیرگاه هادیلو ارتباط برقرار کنید و با توضیح مشکل پیش آمده برای خودرو، هزینه تعمیرات را استعلام بگیرید.

تعمیرکاران تعمیرگاه گیربکس هادیلو سعی می کنند که قطعات آسیب دیده گیربکس ویتارا را تعمیر کنند تا هزینه تعمیرات به حداقل برسد اما در صورت نیاز به تعویض قطعات، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

نشانه های تعمیر گیربکس ویتارا

علائم زیادی می توانند نشان از آسیب وارد شدن به گیربکس ویتارا اتوماتیک باشند از جمله آنکه :

 • روشن شدن چراغ چک موتور

از دلایل روشن شدن چراغ چک موتور، مشکل در گیربکس خودرو است. سنسورهایی که در خودرو ویتارا قرار دارند اگر دچار ایراداتی شوند به کامپیوتر خودرو اطلاع می دهند.

 • شنیدن صدای زوزه از گیربکس

اگر صدای غیرعادی زوزه کشیدن را از گیربکس ویتارا خود شنیدید، لازم است هر چه سریع تر به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 •  نشتی روغن گیربکس سوزوکی ویتارا

نشتی روغن گیربکس یکی دیگر از نشانه های آسیب دیدگی گیربکس است که باید سریعا رفع شود. در صورت ادامه دار شدن نشتی روغن گیربکس، خسارت سنگینی به سیستم گیربکس وارد خواهد شد.

 • بوی سوختگی از روغن گیربکس

اگر بوی سوختگی روغن گیربکس را حس می کنید، احتمالا روغن گیربکس بیش از حد گرم شده است و عمل روغن کاری در سیستم انتقال قدرت به خوبی انجام نخواهد شد.

 • تعویض ناگهانی دنده ها

اگر در گیربکس‌‌‌‌ ویتارا به طور ناگهانی خودرو، به حالت دنده خلاص می رود احتمالا مشکلی برای گیربکس به وجود آمده است و باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه شود.

 • سر و صدای خودرو در حالت خلاص

شنیدن سر و صداهای غیرعادی از خودرو هنگام خلاصی به دلیل کم بودن سطح روغن گیربکس و یا کثیفی روغن گیربکس است همچنین فرسودگی قطعاتی مانند دنده ها، زنجیر دنده عقب و یا بلبرینگ باعث این مشکل می شوند.

 • تقه زدن گیربکس‌‌‌‌ های اتوماتیک

ایرادات برقی یا میزان نبودن فشار روغن می توانند باعث تقه زدن گیربکس ویتارا شوند. این مشکل نیز با مراجعه به تعمیرگاه قابل حل خواهد بود.

نکات انتخاب مرکز تعمیر گیربکس ویتارا

برای انتخاب مرکز تعمیر گیربکس ویتارا اتوماتیک لازم است برخی نکات را در مد نظر قرار دهید از جمله انکه :

 • ارائه خدمات همراه با گارانتی

برای تعمیر گیربکس ویتارا به تعمیرگاهی مراجعه کنید که خدمات خود را همراه با گارانتی معتبر ارائه می کند. این گارانتی، تضمین کننده خدمات حرفه ای و تخصصی مرکز است و خیال شما را راحت خواهد کرد که مشکلی برای خودرو پیش نخواهد آمد.

 • استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته باتوجه به نوع گیربکس اتوماتیک سوزوکی ویتارا

تعمیر گیربکس ویتارا را در مرکزی با دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام دهید زیرا در صورت استفاده از تجهیزات قدیمی و بی کیفیت، تضمینی در رفع مشکل گیربکس وجود نخواهد داشت.

 • تجربه و تبحر تعمیرکاران

نکته مهم در انتخاب تعمیرگاه گیربکس ویتارا، توجه به تخصص و تحبر تعمیرکاران است. مجموعه تعمیر هادیلو از تیم فوق العاده حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین های خارجی تشکیل شده است و اطلاعات به روزی در رابطه با ساختار جدید ماشین های خارجی دارند.

تمام تعمیرکاران آنلاین و حضوری تعمیرگاه هادیلو دوره های تخصصی تعمیرات ماشین های خارجی را گذرانده اند و به کلیه بخش های خودرو تسلط کامل دارند. شما می توانید با خیالی راحت، تعمیر گیربکس ویتارا اتوماتیک خود را به کارشناسان فنی این مجموعه بسپارید.

 

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیر گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

یک نظر
 1. جلیل علیزاده 2021-03-30 در 13:02 پاسخ

  واقعاً عالی بود ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *