قیمت خودرو در سال ۹۸

قیمت خودرو در سال ۹۸

وضعیت قیمت گذاری خودروها در سال 1398

براساس گزارش‌های دریافتی از بازار، روز گذشته پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۹۰میلیون‌تومان قیمت داشته که نسبت‌به روز گذشته کاهش یک میلیونی را تجربه کرده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به قیمت ۷۸میلیون‌تومان رسیده است.

 به گزارش «اخبار خودرو»، صنعت خودرو کشور در حالی واپسین روزهای سال ۹۷ را پشت‌سر می‌گذارد که بسیاری از کارشناسان سرنوشت مبهمی را برای آن در سال جدید پیش‌بینی کرده‌اند. زیرا طبق آمار منتشرشده، بیش‌از یک‌میلیون ثبت‌نام تا بهمن‌ماه سال جاری از طریق سایت فروش دو خودروساز بزرگ کشور صورت گرفته است. همچنین باید ثبت‌نام‌های فوری دو ماه پایانی سال را که به منظور تنظیم بازار انجام شده‌اند، به این آمار اضافه کرد. این میزان تعهد سبب شده است خودروسازان روزهای بسیار پرفشاری را در سال جدید آغاز کنند.

به عقیده برخی کارشناسان این میزان تعهد معوقه باعث می‌شود میزان تعدیل نیرو در خودروسازان به منظور تولید هرچه سریع‌تر خودروها کاهش یابد. اما ازسوی دیگر باید کمی واقع‌بینانه به این موضوع نگریست. زیرا میزان تاخیر در تحویل خودروها در این روزها نشان می‌دهند صنعت خودرو کشور حال‌وروز خوبی ندارد و نمی‌توان روزهای خوبی را برای آن در سال جدید متصور شد.

گواه این موضوع را می‌توان کاهش ۵۰ تا ۶۰‌درصدی آمار تولید خودروسازان نسبت به زمان مشابه سال گذشته دید. ازسوی‌دیگر روابط بین‌المللی و سیاست‌های کلی در اقتصاد داخلی را باید از مهم‌ترین پارامترها در تعیین وضعیت صنعت خودرو در سال جدید برشمرد.

سال ۹۷ را باید یکی از عجیب‌ترین سال‌ها در صنعت خودرو دانست، زیرا از ابتدای سال حوادث گوناگونی گریبان‌گیر این صنعت پیر و کهنه شده است که درنهایت این اتفاقات منجربه کما رفتن آن شد.

از سوی دیگر خریداران نیز به‌دلیل نوسانات قیمتی متعددی که طی ماه‌های گذشته در بازار رخ داده است در واپسین روزهای سال دچار تردید شده و از خرید خودرو منصرف شده‌اند که همین امر باعث کاهش قیمت برخی مدل‌ها در بازار می‌شود.

براساس گزارش‌های دریافتی از بازار، روز گذشته پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۹۰میلیون‌تومان قیمت داشته که نسبت‌به روز گذشته کاهش یک میلیونی را تجربه کرده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی به قیمت ۷۸میلیون‌تومان رسیده است. البته نمونه صندوقدار این خودرو با تیپ V8 با کاهش ۲ میلیونی ۹۲‌میلیون تومان خریدوفروش می‌شود.

پژو ۲۰۷ هاچ‌بک نیز این روزها با قیمتی حدود ۱۳۰میلیون تومان برای نسخه اتوماتیک و همچنین نسخه دنده دستی این خودرو حدود ۱۰۸میلیون‌تومان قیمت‌گذاری می‌شود. نسخه صندوقدار این خودرو که از زمان عرضه تاکنون حواشی فراوانی را به خود دیده است، اکنون با قیمتی حدود ۱۳۳‌میلیون تومان در بازار ارزش‌گذاری می‌شود.

دناپلاس که طی هفته‌های پیشین رکورد قیمتی ۱۵۰میلیون تومانی را از خود به‌جا گذاشته بود، اکنون با قیمتی حدود ۱۳۰ تا ۱۳۲ میلیون تومان در بازار دادوستد می‌شود. همچنین دنا نیز با کاهش اندک به مرز ۱۰۸‌میلیون تومان رسیده است. 

با نگاهی به جدول قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا در بازار آزاد نیز متوجه می‌شویم که گروه خانواده پراید کاهش اندک قیمت را در بازار تجربه کرده است. بر همین اساس قیمت پراید ۱۳۱ در بازار حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت پراید ۱۱۱ با کاهش حدودا ۲ میلیونی، به ۴۹‌میلیون‌تومان رسیده است.

 در بین دیگر خودروهای داخلی، کیا سراتو مونتاژی سایپا پس از افزایش قیمت ناگهانی که داشت، این هفته افت بها را در بازار آزاد تجربه کرده و در حال حاضر به مرز ۲۴۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین نسخه ۱۶۰۰ سی‌سی این خودرو نیز با قیمتی حدود ۲۱۵میلیون‌تومان در بازار ارزش‌گذاری می‌شود.

چانگان CS35 نیز که طی ماه‌های گذشته افزایش شدید قیمت را تجربه کرده، با کاهش یک‌میلیونی نسبت‌به روزهای گذشته، اکنون حدود ۱۶۰‌میلیون‌تومان در بازار خریدوفروش می‌شود.

سایپا آریو نسخه اتوماتیک نیز با قیمتی حدود ۱۰۹ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. این در حالی است که گروه خودروسازی سایپا درنظر دارد به زودی نسخه دنده دستی این خودرو را با تغییر در مشخصات فنی، با پیشرانه ۱٫۶ لیتری با قیمتی حدود ۸۱ میلیون تومان به بازار عرضه کند.

منبع: اخبار خودرو

 

امتیاز دهید post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما