تعویض روغن گیربکس

چه زمانی روغن گیربکس را تعویض کنیم

در گیربکس های دستی ،روغن گیربکس روی عملکرد تعویض دنده به صورت مستقیم اثر ندارد چرا که در گیربکس های دنده ای ، تعویض دنده حالت مکانیکی دارد.

اما در گیربکس های اتوماتیک حالت تعویض دنده به صورت هیدرولیکی است در نتیجه هر گونه مشکل در روغن گیربکس مثل کم بودن حجم روغن ، آلودگی روغن و .. باعث عملکرد بد گیربکس اتوماتیک خودرو می گردد و می تواند تبعات بسیار بدی مثل خرابی گیربکس را در پی داشته باشد .

توصیه اصلی و مهم ما به شما این است که حتما روغن گیربکس اتوماتیک خود را هر 25000 هزار کیلومتر تعویض کنید تا از وقوع مشکل در گیربکس پیشگیری کرده باشید .

حتما در صورت مشاهده هر گونه نشتی روغن از زیر خودروی خود  که رنگ آن به قرمزه تیره یا قهوه ای متمایل باشد سریعا نسبت به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک آن اقدام و یا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

در کل تعویض مرتب و به موقع روغن گیربکس باعث افزایش طول عمر و کیفیت عملکرد گیربکس اتوماتیک می گردد و از تحمیل هزینه های اضافی و گزاف ناشی از خرابی گیربکس اتوماتیک جلوگیری می کند.

علایم نشان دهنده نیاز خودرو به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک:

  • روشن شدن چراغ چک خودرویتان
  • تعویض دنده با صدایی جیغ مانندصورت بگیرد.
  • تعویض دنده دشوار بوده و به سختی انجام می گردد و یا اینکه تعویض دنده با تاخیر و به کندی است و یا حتی ممکن است سریع و بی موقع باشد.
  • خودرو در شیب های تند ریپ زده و یا متوقف می شود.
  • تعویض دنده نا بهنگام یعنی پرش دنده دارید.

 

بدون شک خودروهای با گیربکس اتوماتیک به لحاظ نگهداری ، توجه بیشتری را نسبت به  خودروهای با گیربکس دستی می طلبد به همین علت حتما حین استفاده ازخودرو توجه کامل به عملکرد کلی خودرو و گیربکس آن حین تعویض اتومات دنده ها و افزایش دور موتور و عملکرد خودرو در ترافیک ها داشته باشید .

 در صورت بروز هر گونه مشکل و یا تغییر عملکرد در خودروی  خود  مانند کاهش محسوس شتاب گیری خودرو ، تعویض دنده دیر هنگام ، بالا رفتن بیش از حد دور موتور،  تقه زدن و یا گاز هرز خوردن و یا زوزه کشیدن نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک خود سریعا اقدام کنید تا از بروز احتمالی اسیب های بیشتر سریعا جلوگیری کنید

 

تعمیرگاه هادیلو آماده ارایه کلیه خدمات تعمیرات گیربکس اتوماتیک می باشد پس با ما   تماس بگیرید .

 
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *