تعمیر گیربکس موهاوی

تعمیر گیربکس موهاوی

اگر گیربکس اتوماتیک موهاوی شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر گیربکس موهاوی در شرایطی که گیربکس خودرو علائم مشکوک از خود نشان می دهد، ضروری است. اگر شما هم صاحب خودروی موهاوی هستید و نشانه های آسیب دیدگی گیربکس را مشاهده می کنید، بهتر است هر چه سریع تر به تعمیرگاهی مطمئن مراجعه کنید تا با تعمیر به موقع، از آسیب به سایر بخش ها و موتور خودرو جلوگیری نمایید. در این صفحه، برای تعمیر گیربکس موهاوی راهنمایی خواهید شد.

اهمیت تعویض روغن گیربکس موهاوی به موقع

از رایج ترین مواردی که باعث مشکل در گیربکس موهاوی می شود، کاهش سطح روغن است زیرا زمانی که سطح روغن گیربکس به کمتر از حد نرمال می رسد، نیروی پیشرانه به مقدار کافی به چرخ ها منتقل نمی شود و شتاب و سرعت خودرو با مشکل مواجه می شود.

همچنین چرخ دنده های گیربکس نیز به دلیل کمبود روغن، دچار ساییدگی و خرابی خواهند شد. به همین دلیل توصیه می شود هر چند ماه یکبار برای تعویض روغن گیربکس خودرو اقدام کنید.

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک نیز بسته به نوع روغن (روغن گیربکس موهاوی 8 سیلندر، روغن گیربکس موهاوی 6 و …) تعیین می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا موهاوی
هزینه تعمیر گیربکس کیا موهاوی

مشکلات رایج در گیربکس موهاوی

هر نوع علامت غیرعادی در گیربکس موهاوی نشان از مشکلاتی است از جمله آنکه :

 • تقه زدن خودرو
 • بوی سوختگی
 • خلاص شدن خودرو در حالت پارک
 • سخت شدن تغییر دنده ها
 • تغییر ناگهانی و خود به خودی دنده ها
 • نشت روغن گیربکس
 • کند شدن حرکت خودرو
 • و

اگر مشکل پیش آمده در گیربکس موهاوی به موقع تعمیر نشود، این مشکل سایر بخش های خودرو را هم درگیر خواهد کرد همچنین موتور خودرو به دلیل آنکه ناچار است سرعت بیشتری تولید کند، بعد از مدتی دچار سوختگی، خرابی چرخ دنده ها و خرابی سایر قطعات خواهد شد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک موهاوی چقدر زمان بر است 

زمان بر بودن تعمیر گیربکس موهاوی بستگی به مشکل پیش آمده دارد همچنین تخصص و مهارت تعمیرکار و نوع تجهیزاتی که برای تعمیر استفاده می شوند، روی زمان بر بودن تعمیرات گیربکس خودرو تاثیر دارند.

تعمیرگاه تخصصی هادیلو از دستگاه ها و ابزارهای پیشرفته برای تعمیر استفاده می کند و تعمیرکاران با استفاده از این دستگاه ها و همچنین با تجربه و سرعت عملی که دارند، مشکلات پیش آمده برای گیربکس را سریع عیب یابی می کنند و سپس کار تعمیرات را آغاز می نمایند.

بنابراین اگر می خواهید گیربکس خودروی شما در زمانی سریع تعمیر شود، می توانید تعمیرگاه هادیلو را انتخاب کنید.

هزینه تعویض روغن گیربکس موهاوی
هزینه تعویض روغن گیربکس موهاوی

مزایای تعمیر گیربکس موهاوی در تعمیرگاه هادیلو

در صورت تعمیر به موقع گیربکس موهاوی خود در تعمیرگاه هادیلو، مزایایی شامل حال شما خواهد شد از جمله آنکه :

 • هزینه کمتر تعمیرات

هزینه تعمیر گیربکس ممکن است بالا باشد اما در مقایسه با قیمت گیربکس موهاوی جدید بسیار کمتر است. مخصوصا برای خودروهای خارجی که قطعات آن وارد می شوند و قیمت قطعات بالاست.

تعمیرکاران تعمیرگاه تخصصی هادیلو تمام تلاش خود را می کنند که قطعات آسیب دیده گیربکس را تعمیر کنند تا هزینه تعمیرات کمتر شود اما اگر تعمیر قطعه چاره ساز نباشد، قطعات اصل را جایگزین قطعات خراب شده می کنند.

قطعاتی همچون فیلتر گیربکس موهاوی، صافی گیربکس موهاوی ودر نوع اصل و فابریک برای تعویض قطعات خراب شده، در تعمیرگاه هادیلو استفاده می شوند.

 • عمر طولانی تر خودرو

با تعمیر گیربکس خودروی موهاوی خود، به طول عمر بیشتر آن کمک می کنید و در پی آن طول عمر خودرو نیز طولانی تر خواهد بود. با به تعویض انداختن تعمیرات گیربکس باعث می شوید که به سایر بخش های خودرو نیز آسیب وارد شود که در نتیجه باید هزینه بیشتری برای تعمیرات و حتی تعویض قطعات پرداخت کنید.

 • گارانتی

شما برای تعمیر گیربکس خودروی خود در تعمیرگاه گیربکس هادیلو، گارانتی معتبر دریافت می کنید و تمام خدمات تعمیرات ارائه شده و همچنین قطعاتی که تعویض می شوند، دارای گارانتی هستند.

 • مشاوره آنلاین و تلفنی

برای عیب یابی گیربکس خودرو موهاوی خود می توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیام در شبکه های مجازی، با تعمیرکاران تعمیرگاه هادیلو ارتباط برقرار کنید. کارشناسان می توانند شما را در زمینه مشکل پیش آمده برای گیربکس خودرو راهنمایی کنند.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس با دستگاه  اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
 • برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هادیلو مراجعه کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس موهاوی نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس موهاوی برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس موهاوی با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

تعمیرگاه کیا موهاوی
تعمیرگاه کیا موهاوی

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات موهاوی

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری ۱۰۰ هزار تومان تا لیتری ۴۰۰ هزار تومان در بازار موجود است(در سال ۱۴۰۲).

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس موهاوی چقدر است؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس اتومات موهاوی کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

علت گاز هرز گیربکس اتوماتیک موهاوی

تشخیص علت گاز هرز خوردن موهاوی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

4.8/5 - (11 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما