وبلاگ

تعمیر گیربکس موهاوی با شش ماه ضمانت

Rate this post

تعمیرات گیربکس اتوماتیک کیا موهاوی

اگر گیربکس اتوماتیک موهاوی شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر گیربکس موهاوی در شرایطی که گیربکس خودرو علائم مشکوک از خود نشان می دهد، ضروری است. اگر شما هم صاحب خودروی موهاوی هستید و نشانه های آسیب دیدگی گیربکس را مشاهده می کنید، بهتر است هر چه سریع تر به تعمیرگاهی مطمئن مراجعه کنید تا با تعمیر به موقع، از آسیب به سایر بخش ها و موتور خودرو جلوگیری نمایید. در این صفحه، برای تعمیر گیربکس موهاوی راهنمایی خواهید شد. 

اهمیت تعویض به موقع روغن گیربکس موهاوی 

از رایج ترین مواردی که باعث مشکل در گیربکس موهاوی می شود، کاهش سطح روغن است زیرا زمانی که سطح روغن گیربکس به کمتر از حد نرمال می رسد، نیروی پیشرانه به مقدار کافی به چرخ ها منتقل نمی شود و شتاب و سرعت خودرو با مشکل مواجه می شود. 

همچنین چرخ دنده های گیربکس نیز به دلیل کمبود روغن، دچار ساییدگی و خرابی خواهند شد. به همین دلیل توصیه می شود هر چند ماه یکبار برای تعویض روغن گیربکس خودرو اقدام کنید.

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک نیز بسته به نوع روغن (روغن گیربکس موهاوی 8 سیلندر، روغن گیربکس موهاوی 6 و …) تعیین می شود. 

مشکلات رایج در گیربکس موهاوی 

هر نوع علامت غیرعادی در گیربکس موهاوی نشان از مشکلاتی است از جمله آنکه : 

 • تقه زدن خودرو 
 • بوی سوختگی 
 • خلاص شدن خودرو در حالت پارک
 • سخت شدن تغییر دنده ها 
 • تغییر ناگهانی و خود به خودی دنده ها 
 • نشت روغن گیربکس 
 • کند شدن حرکت خودرو 
 • و

اگر مشکل پیش آمده در گیربکس موهاوی به موقع تعمیر نشود، این مشکل سایر بخش های خودرو را هم درگیر خواهد کرد همچنین موتور خودرو به دلیل آنکه ناچار است سرعت بیشتری تولید کند، بعد از مدتی دچار سوختگی، خرابی چرخ دنده ها و خرابی سایر قطعات خواهد شد. 

تعمیر گیربکس اتوماتیک موهاوی چقدر زمان بر است 

زمان بر بودن تعمیر گیربکس موهاوی بستگی به مشکل پیش آمده دارد همچنین تخصص و مهارت تعمیرکار و نوع تجهیزاتی که برای تعمیر استفاده می شوند، روی زمان بر بودن تعمیرات گیربکس خودرو تاثیر دارند. 

تعمیرگاه تخصصی هادیلو از دستگاه ها و ابزارهای پیشرفته برای تعمیر استفاده می کند و تعمیرکاران با استفاده از این دستگاه ها و همچنین با تجربه و سرعت عملی که دارند، مشکلات پیش آمده برای گیربکس را سریع عیب یابی می کنند و سپس کار تعمیرات را آغاز می نمایند. 

بنابراین اگر می خواهید گیربکس خودروی شما در زمانی سریع تعمیر شود، می توانید تعمیرگاه هادیلو را انتخاب کنید. 

مزایای تعمیر گیربکس موهاوی در تعمیرگاه هادیلو 

در صورت تعمیر به موقع گیربکس موهاوی خود در تعمیرگاه هادیلو، مزایایی شامل حال شما خواهد شد از جمله آنکه : 

 • هزینه کمتر تعمیرات 

هزینه تعمیر گیربکس ممکن است بالا باشد اما در مقایسه با قیمت گیربکس موهاوی جدید بسیار کمتر است. مخصوصا برای خودروهای خارجی که قطعات آن وارد می شوند و قیمت قطعات بالاست. 

تعمیرکاران تعمیرگاه تخصصی هادیلو تمام تلاش خود را می کنند که قطعات آسیب دیده گیربکس را تعمیر کنند تا هزینه تعمیرات کمتر شود اما اگر تعمیر قطعه چاره ساز نباشد، قطعات اصل را جایگزین قطعات خراب شده می کنند.

قطعاتی همچون فیلتر گیربکس موهاوی، صافی گیربکس موهاوی ودر نوع اصل و فابریک برای تعویض قطعات خراب شده، در تعمیرگاه هادیلو استفاده می شوند.

 • عمر طولانی تر خودرو 

با تعمیر گیربکس خودروی موهاوی خود، به طول عمر بیشتر آن کمک می کنید و در پی آن طول عمر خودرو نیز طولانی تر خواهد بود. با به تعویض انداختن تعمیرات گیربکس باعث می شوید که به سایر بخش های خودرو نیز آسیب وارد شود که در نتیجه باید هزینه بیشتری برای تعمیرات و حتی تعویض قطعات پرداخت کنید. 

 • گارانتی 

شما برای تعمیر گیربکس خودروی خود در تعمیرگاه گیربکس هادیلو، گارانتی معتبر دریافت می کنید و تمام خدمات تعمیرات ارائه شده و همچنین قطعاتی که تعویض می شوند، دارای گارانتی هستند. 

 • مشاوره آنلاین و تلفنی 

برای عیب یابی گیربکس خودرو موهاوی خود می توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیام در شبکه های مجازی، با تعمیرکاران تعمیرگاه هادیلو ارتباط برقرار کنید. کارشناسان می توانند شما را در زمینه مشکل پیش آمده برای گیربکس خودرو راهنمایی کنند.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیر گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *