تعمیر گیربکس هیوندا با شش ماه ضمانت

تعمیر گیربکس هیوندا با شش ماه ضمانت

اگر گیربکس اتوماتیک هیوندا ی شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر گیربکس هیوندا اتوماتیک

هر خودرو از تعداد زیادی قطعه تشکیل شده است که این قطعات در هماهنگی کامل با هم قرار داشته و به صورت هماهنگ و منظم، وظایف مربوط به خود را انجام می دهند که در نهایت باعث حرکت خودرو می شود. یکی از مهم ترین قطعات خودرو، قطعه ی گیربکس یا جعبه دنده می باشد. در داخل این جعبه، تعدادی چرخ دنده وجود دارد که این چرخ دنده ها به صورت هماهنگ با هم عمل می کنند و هر کدام از آن ها در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیر گیربکس هیوندا، که یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های خودروسازی در سطح دنیا می باشد، امروزه در بسیاری از مناطق کشور به انجام می رسد. امروزه خودرو های تولید شرکت کره ای هیوندا، به سراسر دنیا ارسال می شوند و کشور ایران نیز از جمله ی کشور هایی است که هر ساله اقدام به واردات این خودرو ها به کشور خود می نماید. گیربکس این خودرو ها همانند دیگر قطعات آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است و معمولا نیازی به تعمیر پیدا نمی کنند

اما در مواردی نیز ممکن است این قطعه که یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشد نیز دچار خرابی شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با فرآیند تعمیر گیربکس هیوندا آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی می کنیم تا درباره ی تعمیرگاه هادیلو که یک تعمیرگاه تخصصی در زمینه ی تعمیر گیربکس های اتوماتیک می باشد نیز صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید. 

جلوگیری از خرابی گیربکس هیوندای

به طور کلی با استفاده صحیح و اصولی از بخش های مختلف خودرو می توان طول عمر و کارایی قطعات را افزایش داد گیربکس هم به عنوان یکی از اجزای اصلی هر اتومبیل، نیاز به استفاده و نگهداری اصولی دارد. در صورت عدم رعایت نکات مهم در استفاده درست از گیربکس و همچنین عدم انجام سرویس های دوره ای، باید انتظار مشکلات متعدد در گیربکس خودروی خود را داشته باشید و احتمالا هزینه زیادی هم باید بابت تعمیرات یا تعویض قطعات پرداخت کنید.

بهترین راهکارها برای جلوگیری از آسیب دیدگی گیربکس هیوندا، اولا رانندگی اصولی و ثانیا سرویس های دوره ای هر 6 ماه یکبار است. همچنین روغن گیربکس نیز باید به موقع و با روغن کیفیت دار تعویض شود.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک هیوندا
تعمیر گیربکس هیوندا آٰزرا

تعمیرگاه گیربکس هیوندا هادیلو

از خدمات مرکز تخصصی هادیلو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم

 • تعمیر گیربکس هیوندا ولستر
 • تعمیر گیربکس هیوندا پاژن
 • تعمیر گیربکس هیوندا کروز
 • تعمیر گیربکس هیوندا آزرا
 • تعویض روغن گیربکس هیوندا آزرا
 • روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا
 • تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک هیوندا
 • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک
 • تعمیر گیربکس هیوندا کروز

سرویس گیربکس هیوندا

نسبت به سرویس های گیربکس خودروی هیوندای خود حساس باشید زیرا این کار به سالم ماندن گیربکس کمک می کند و در صورت وجود مشکلات جزئی می توانید سریع تر شناسایی کنید و هزینه بالایی را برای تعمیرات نپردازید. خدمات سرویس های دوره ای گیربکس هیوندا در مرکز تخصصی هادیلو در دسترس شما عزیزان می باشد.

برخی مشکلات رایج گیربکس هیوندا

 

در پایان به بررسی چند مورد از مشکلات رایج گیربکس هیوندا می پردازیم که ممکن است گیربکس خودروی شما نیز یکی از این مشکلات را نشان دهد :

 • نشت روغن گیربکس هیوندا

برای روانکاوی قطعات مکانیکی خودرو از روغن استفاده می شود و اگر در زیر اتومبیل خودروی خود با نشتی مایعی به رنگ نارنجی رو به رو شده اید، این مشکل مربوط به همین قطعه می باشد و باید سریعا برطرف شود.

علت اصلی این مشکل بیشتر یک درزگیر شکسته است و اگر به موقع برای تعمیر آن اقدام نشود، هزینه تعمیرات زیادی روی دست شما خواهد گذاشت.

 • قرار نگرفتن در دنده هیوندا

دلیل اصلی مشکل قرار نگرفتن در دنده، اتصال ناکارآمد کلاچ است و اگر این اتفاق بیفتد، بار جابجا نخواهد شد و دنده به درستی شکاف نخواهد داد.

 • بوی سوختگی گیربکس هیوندا اتومات

اگر هنگام رانندگی بوی سوختگی را حس می کنید، مشکل از گیربکس است. این مشکل زمانی دیده می شود که مایع انتقال بیش از اندازه گرم شود و اگر سطح این مایع کم باشد، گیربکس با اصطکاک بیشتری کار می کند و همین موضوع باعث گرمای زیاد خواهد شد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان
گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان

تعمیر گیربکس هیوندا در تعمیرگاه هادیلو

اما گاهی اوقات ممکن است در اثر تصادف و یا حوادثی از این قبیل، مشکلاتی برای گیربکس خودرو های برند هیوندا به وجود بیاید که نیاز باشد که روی آن تعمیرات انجام شود. در این گونه موارد باید خودرو را در اختیار تعمیرگاه هایی قرار داد که در زمینه ی تعمیرات گیربکس به صورت تخصصی عمل می کنند و از تجربه و مهارت کافی برای تعمیر گیربکس برخوردار هستند. 

تعمیر گیربکس هیوندا در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هادیلو، به صورتی کاملا تخصصی و پیشرفته انجام می شود. به نحوی که می توان با خیال راحت خودروی خود را در اختیار این مجموعه قرار داد تا خودروی شما در عرض مدت زمانی بسیار کم تعمیر شده و تحویل شما داده شود. در این تعمیرگاه گیربکس خودرو های دنده اتومات به صورت کامل باز می شود و تعمیرات دوره ای روی آن انجام می شود که این موضوع باعث می شود تا هر گونه اشکال و خرابی که در این قطعه وجود دارد، برطرف شود. این تعمیرگاه در مواردی که لازم باشد، اقدام به تعویض گیربکس نیز می نماید. 

تعمیر گیربکس آزرا
تعمیر گیربکس اتوماتیک آزرا

در مواردی ممکن است گیربکس اتوماتیک خودرو های دنده اتومات همچون خودرو های برند هیوندا، در اثر تصادف یا مشکلات دیگر، دچار ضربه و آسیب اساسی شده باشند و دیگر نتوان از این گیربکس ها استفاده کرد. در این گونه موارد تعمیرگاه هادیلو اقدام به تعویض قطعه به صورت کامل می نماید. به این صورت که یک گیربکس اتومات با کیفیت بالا را جایگزین گیربکس قدیمی و فرسوده می نماید و این کار باعث می شود که خودرو از نظر گیربکس مشکل خاصی برای فعالیت نداشته باشد. این تعمیرگاه برای تعمیر خودرو های دنده اتومات، از قبیل خودرو های برند هیوندا، ضمانت نامه هایی را ارائه می دهد که این موضوع باعث شده است تا تعداد طرفداران و مشتریان این تعمیرگاه روز به روز در حال افزایش باشند. 

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس با دستگاه  اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
 • برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هادیلو مراجعه کنید.

تعویض روغن گیربکس هیوندا کوپه به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس آزرا اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس هیوندا نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس هیوندا اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری ۱۰۰ هزار تومان تا لیتری ۴۰۰ هزار تومان در بازار موجود است(در سال ۱۴۰۲).

هزینه تعمیر گیربکس هیوندا النترا چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی هیوندا آزرا را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس هیوندا کروز چقدر است؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس هیوندا کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس هیوندا را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن خودروی هیوندا یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

شركت هيونداي موتور ددر سال 1967 در كشور كره جنوبي تاسيس شد. آنچه در اين سالها هيونداي موتور را از سايرشرکتهاي سازنده خودرو متمايز نموده است ، داشتن افراد پرتواني است كه قادرند آرزوهاي غيرممكن را ممكن سازند. با تغيير در توقعات افراد از خودرو و منسوخ شدن مفهوم قديمي وسيله نقليه و گره خوردن خودروي شخصي با زندگي مصرف کنندگان، شرکت هيونداي موتور نيز با شعار جديد NEW THINKING, NEW POSSIBLITIES در راستاي ايجاد فرهنگ جديد خودرويي قدم برداشت. شعار جديد شرکت هيونداي انعکاسي از اراده اين شرکت در خلق احتمالات جديد NEW POSSIBILITIESبا تشويق و ترغيب به ايجاد تفکر جديد NEW THINKING و در راستاي خدمت رساني به مردم دنيا مي باشد.

بيش از چهار دهه فعاليت، رشد مستمر و دائمي به همراه توليد خودروهاي با کيفت و ارائه خدمات منحصر به فرد موجب شد تا شرکت هيونداي در ميان برترين خودروسازان جهان قرار گيرد و نام تجاري آن در ميان 100 نام تجاري برتر جهان بدرخشد. اين شرکت در سال 2013 به گزارش شرکت اينتربرند در جايگاه 43 برترين برندهاي دنيا و به عنوان سريعترين رشد در ميان شرکت هاي خودرويي دنيا دست يافت.

منبع :آسا موتور

4.9/5 - (7 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما