وبلاگ

گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک

Rate this post

دلیل گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک خودرو

در این مقاله به علایم و علت هرز گاز خوردن گیربکس اتوماتیک در کنار شما عزیزان نگاهی می‌اندازیم.

نشانه هرز گاز خوردن گیربکس

گاز هرز خوردن به این صورت هستش که شما به خودرتون گاز میدید ولی خودرو به جلو هیچ حرکتی نمیکنه و در واقع نیرویی که با گاز دادن از موتور تولید میشه، برای حرکت به گیربکس خودروتون منتقل نمیشه در نتیجه خودرو به جلو هیچ حرکتی نمیکنه که اصطلاحا بهش گاز هرز خوردن گیربکس میگن.

رینگ اسپرت

علت گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک

پژو 208

تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک

تعمیر و رفع ایراد هرز گاز خوردن گیربکس بستگی به ایرادی دارد که منجر به این علامت شده است دارد. حتما برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به یه تعمیرگاه ماهر و مجرب مراجعه کنید تا دقیق علت بروز این مشکل را پیدا کنند. برای این کار به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هادیلو هم حتما مراجعه کنید،‌ همکاران ما در خدمت شما هستند.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *