نصب گیربکس اتوماتیک پژو ۴۰۵

نصب گیربکس اتوماتیک پژو ۴۰۵

تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک پژو 405

تابه حال به تبدیل گیربکس دنده‌ای ماشین خود به گیربکس اتوماتیک  پژو 405 فکر کرده‌اید؟ چه چیزی باعث شده تا به فکر اتوماتیک کردن خودروی‌تان بیافتید؟ تصمیم خود را برای تبدیل گرفته‌اید اما تعمیرکار ماهری برای انجام آن نمی‌شناسید؟ با ما همراه باشید شاید انتخاب نهایی شما برای تبدیل گیربکس دنده‌ای خودرویتان ما باشیم.

بسیاری از افراد از تعویض مرتب دنده و گرفتن زیاد کلاچ ناراضی هستند و بنا به دلایل متعدد مثل خستگی در ترافیک و یا معلولیت جسمانی در دست یا پاها و سهولت در رانندگی برای افراد مبتدی و … تمایل دارند تا خودروی ایرانی خود را که گیربکس دنده‌ای دارد به گیربکس اتوماتیک تبدیل کنند . باید گفت که این تبدیل گیربکس دارای مزایا و معایبی خواهد بود . از جمله معایب گیربکس اتوماتیک کاهش شتاب خودرو میباشد که البته این عیب در تمامی خودروهای دنده اتوماتیک نسبت به مدل دنده دستی آن وجود دارد. از مزایای گیربکس اتوماتیک میتوان به سهولت در رانندگی خصوصا در ترافیک شهری و عمر بالاتر موتور خودرو به خاطر تعویض دنده به موقع و کمک به افراد معلول و افراد مبتدی و … اشاره کرد.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک

حتما در نظر داشته باشید که:

 • برای تبدیل از گیربکس اتوماتیک ZF  آلمانی استفاده‌ می‌شود.
 • این گیربکس‌‌ها اصطلاحا استوک و یا همان دست دوم می‌باشند چرا که گیربکس نو برای تبدیل وجود ندارد.
 • مصرف سوخت خودرو نسبت به قبل، حدود 2 لیتر در هر صد کیلومتر افزایش پیدا می‌کند.
 • شتاب خودرو کمی کاهش پیدا می‌کند.
 • دسته دنده و پشت آمپر و سیم‌کشی‌های مرتبط تعویض می‌گردد.
 • برای برخی از خودروهای ایرانی امکان تبدیل آن به گیربکس اتوماتیک وجود ندارد و یا اینکه صرفه مالی ندارد و خرید اتوماتیک کارخانه‌ای آن به صرفه‌تر است.

حتما در نظر داشته باشید که:

 • برای تبدیل از گیربکس اتوماتیک ZF  آلمانی استفاده‌ می‌شود.
 • این گیربکس‌‌ها اصطلاحا استوک و یا همان دست دوم می‌باشند چرا که گیربکس نو برای تبدیل وجود ندارد.
 • مصرف سوخت خودرو نسبت به قبل، حدود 2 لیتر در هر صد کیلومتر افزایش پیدا می‌کند.
 • شتاب خودرو کمی کاهش پیدا می‌کند.
 • دسته دنده و پشت آمپر و سیم‌کشی‌های مرتبط تعویض می‌گردد.
 • برای برخی از خودروهای ایرانی امکان تبدیل آن به گیربکس اتوماتیک وجود ندارد و یا اینکه صرفه مالی ندارد و خرید اتوماتیک کارخانه‌ای آن به صرفه‌تر است.

از چه گیربکس برای اتوماتیک کردن گیربکس استفاده می‌شود؟

برای اتومات کردن خودروهای دنده‌ای در ایران از گیربکس‌‌‌‌‌‌‌های ZF آلمانی استفاده ‌می‌شوند و این گیربکس‌ها اصطلاحا استوک یعنی همان دست دوم هستند. در ایران گیربکس نو برای تبدیل وجود ندارد. البته ما این گیربکس‌ها برای یک سال ضمانت می‌کنیم و از بابت سالم بودن گیربکس  خیالتان راحت باشد.

آیا دسته دنده و پشت آمپر هم تعویض می‌شود؟

در خودروهایی که در تعمیرگاه هادیلو تبدیل می‌شوند فقط دسته دنده تعویض می‌شود و نیازی به تعویض پشت‌ آمپر و سیم‌کشی‌ها و کامپوتر ماشین نیست.

آیا سرعت ماشین کمتر می‌شود؟

سرعت ماشین به طور کلی فرقی نخواهد کرد ولی شتاب خودرو کمی کاهش پیدا خواهد کرد که این در تمام مدل‌های اتوماتیک نسبت به خودروهای دنده‌ای مشهود است.

مصرف سوخت بعد از اتوماتیک کردن تا چه میزان است؟

مصرف سوخت در تمامی خودروهای اتوماتیک نسبت به مدل دنده‌ای خودرو بالاتر است. در این مورد هم مصرف سوخت 2 لیتر در هر صد کیلومتر بیشتر خواهد بود.

تبدیل گیربکس دنده‌ای به اتوماتیک چقدر زمان می‌برد؟

قطعا کار تبدیل گیربکس اتوماتیک کار زمان‌بری است ولی در شرایط عادی به سه روز زمان نیاز دارد.

هزینه تبدیل گیربکس دنده‌ای به اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تبدیل گیربکس اتوماتیک به دنده‌ای:

 • یازده میلیون تومان در صورتی که تمام لوازم دنده‌ای نزد تعمیرگاه باقی بماند.(در سال 1399)
 • سیزده میلیون تومان در صورتی که لوازم باقی مانده را خود مشتری تحویل بگیرد.(در سال 1399)

چه ماشین‌هایی را می‌شود به گیربکس اتوماتیک تبدیل کرد؟

هر خودرویی را نمی‌توان به گیربکس اتوماتیک تبدیل کرد حتی اگر مدل کارخانه‌ای موجود باشد و یا اینکه اساسا تبدیل آن صرفه مالی ندارد و خرید اتومات کارخانه‌ای آن بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

 این خودروها را برای مشتریان به گیربکس اتوماتیک تبدیل می‌کنیم:

 • پژو 405
 • پژو پرشیا
 • سمند موتور معمولی

این مدل خودروها امکان تبدیل به گیربکس اتوماتیک ندارند و یا تعمیرگاه ما آن را انجام نمی‌دهد:

 • پژو 206
 • تیبا
 • پراید
 • پرشیا tu5
 • سمند EF7

آیا تبدیل گیربکس اتوماتیک برای ماشین مشکلی ایجاد می‌کند؟

اگر این کار توسط تعمیرکار ماهر و لوازم مطمئن انجام شود به هیج وجه مشکلی برای خودرو ایجاد نخواهد کرد و قطعا برای کسانی که واقعا خواهان گیربکس اتوماتیک هستند راضی کننده خواهد بود.

آیا امکان اینکه دوباره خودرو را به دنده‌ای تغییر دهیم وجود دارد؟

بله. اگر به هر دلیلی مثل فروش خودرو، تمایل داشتید که دوباره آن را به گیربکس دنده‌ای تبدیل کنید هیچ مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.
4 دیدگاه
 1. سلام.ماشینم ۴۰۵هس از وقتی اتومات کردم سربالایی به سختی میره.دلیلش چیه.

  • سلام
   اول اینکه خودرو که به اتوماتیک تبدیل میشه مقداری ماشین ضعیف‌تر میشه نسبت به حالت دنده‌ای خودش.
   دوم اینکه اگر مراقب شمع خودرو و صافی بنزین باشید و مرتب سلامتشون رو چک کنید و همینطور شستشوی انژکتور بدید عملکردش خیلی بهتر میشه.
   موفق باشید.

 2. امیر بختیار یوسفیان 2020-07-09 در 10:42 پاسخ

  اطلاعات شما را اعتماد دارم . فقط تضمین یکسال مدت کمی نیست؟ بخاطر استوک بودن اتوماتیک؟
  من قبلا با شما چت نکرده بودم. انتظار جواب دارم
  لطفا

  • سلام دوست عزیز
   درست که این گیربکس‌ها استوک هستند ولی کاملا سالم هستن و از بهترین برند گیربکس در جهان یعنی ZF آلمان هستن و کافی در مورد این برند آلمانی که حتی خودروهای بنز و بی‌ام‌و هم از این برند برای گیربکس خودروهاشون استفاده می‌کنند جستجو کنید تا بفهمید که استوک این برند به مراتب و با اختلاف زیاااااد حتی از گیربکس‌های نو دنده‌ای که روی ماشین‌های ایرانی بسته میشه بهتر هستن و با خیال راحت میتونید به یه گیربکس ZF اعتماد کنید حتی اگر ما ضمانتش نکنیم.
   در مورد ضمانت یک ساله هم عرض کنم که در بین همکاران خودمون این مدت از ضمانت رو کسی نداره و ما طولانی‌ترین مدت ضمانت رو به مشتریانمون ارایه میدیم که یک ضمانت واقعی هستش که تمام هزینه‌های تعمیر مجدد و یا نصب و تعویض قطعه و حتی جرثقیل هم در این یک سال را به عهده خواهیم گرفت که حتی شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو هم در مورد خودروهای صفرشون این ضمانت واقعی رو در عمل ندارن که قطعا خودتون در جربان هستین.
   در کل گیربکس اتوماتیک در مقایسه با گیربکس دنده‌ای هزینه و استهلاک بیشتری داره و با علم به این موضوع نسبت به اتومات کردن خودروتون اقدام کنید. هرچند این روزها به خاطر شیوع کرونا و نبود واردات منظم و نوسان قیمیت دلار همین گیربکس ZF هم کمیاب شده و قمیتش بالاتر رفته.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Buttonدکمه تماس/ 8صبح الی 8 شب