وبلاگ

تعمیر گیربکس تویوتا با شش ماه ضمانت

Rate this post

تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا

اگر گیربکس اتوماتیک تویوتا ی شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر گیربکس تویوتا در تعمیرگاه های تخصصی تعمیر خودروهای خارجی انجام می شود و اگر شما هم صاحب این مدل خودرو هستید و در گیربکس آن مشکلاتی را مشاهده کرده اید، بهتر است هر چه سریع به تعمیرگاهی شناخته شده مراجعه کنید و قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کنید. تعمیرگاه گیربکس هادیلو در این صفحه می خواهد نکاتی را برای تعمیر گیربکس تویوتا ارائه نماید. لطفا تا انتهای مطلب همراه باشید. 

سرویس های دوره ای گیربکس تویوتا 

هدف از سرویس های دوره ای گیربکس تویوتا، رفع مشکلات جزئی این قطعه مهم از خودرو و به حداقل رساندن خسارات بزرگ است. گیربکس اتوماتیک تویوتا از قطعاتی تشکیل شده است که مجموع این قطعات در کنار هم، نیروی موتور را به چرخ ها منتقل می کنند حال اگر یکی از قطعات آسیب ببیند، عملکرد کل سیستم گیربکس مختل خواهد شد در حالی که می توان با سرویس های دوره ای منظم، مشکلات جزئی را سریع تر برطرف کرد و مانع از آسیب های گسترده تر شد.

تعویض روغن گیربکس تویاتا 

روغن گیربکس تویوتا لازم است در فواصل زمانی منظم تعویض شود و زمان تعویض هم بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای تعویض روغن گیربکس تویاتا از روغن با کیفیت استفاده کنید و به فکر روغن های بی کیفیت نباشید، روغن نامرغوب با عدم توان کافی در روان کردن قطعات گیربکس، باعث اختلال در عملکرد آنها خواهد شد. 

مشکلات رایج در گیربکس اتوماتیک تویوتا 

بعضی از مشکلات رایج در گیربکس تویوتا عبارتند از : 

 • زوزه کشیدن گیربکس های اتوماتیک : صدای زوزه کشیدن گیربکس تویاتا عمدتا به دلیل خرابی دنده ها یا کم شدن سطح روغن گیربکس است. 
 • گیر کردن دنده در حالت پارک : گیر کردن دنده خودروی تویوتا در حالت پارک یکی از نشانه های خرابی گیربکس است که ممکن است به دلیل شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس باشد.
 • لرزش خودرو هنگام حرکت : اگر حین رانندگی احساس می کنید خودرو می لرزد، ممکن است در گیربکس مشکلی پیش آمده باشد که باید با مراجعه به تعمیرگاه مشکل را پیگیری کنید. 
 • گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک تویوتا : کمبود روغن گیربکس، نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ ها، فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ ها واز جمله دلایل گاز هرز خوردن گیربکس تویوتا هستند. 
 • تقه زدن گیربکس اتوماتیک : تقه زدن گیربکس اتوماتیک تویوتا می تواند به دلیل میزان نبودن فشار روغن باشد. 
 • تاخیر در عملکرد گیربکس : اگر در هنگام تعویض دنده با تاخیر مواجه شدید، احتمالا گیربکس خودرو آسیب دیده است. 
 • کم شدن قدرت خودرو : در صورت کم بودن سطح روغن گیربکس یا نشتی روغن گیربکس، قدرت خودرو کاهش پیدا می کند که در این صورت باید برای تعویض روغن گیربکس تویوتا اقدام کنید.
 • سر و صدای خودرو در حالت خلاص : اگر در حالت خلاص از خودرو صداهای غیرعادی می شنوید احتمالا مشکل در کم بودن سطح روغن گیربکس، کثیفی روغن و یا فرسودگی قطعاتی مانند دنده هاست. 

معرفی تعمیرگاه تعمیر گیربکس اتومات تویوتا 

برای تعمیر گیربکس تویوتا خود به دنبال مرکز تعمیراتی معتبر باشید تا خدمات با کیفیتی را دریافت نمایید. تعمیرگاه گیربکس تویوتا هادیلو با سال ها تجربه در زمینه تعمیر خودروهای خارجی، به شما معرفی می شود. خدمات تعمیرات گیربکس تویوتا در این مرکز شامل مدل های زیر است : 

 • تعمیر گیربکس تویوتا کمری 
 • تعمیر گیربکس تویوتا هایلوکس 
 • تعمیر گیربکس تویوتا کرولا 
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا لندکروز 

همچنین خدمات تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه هادیلو ارائه می شود و از دستگاه برای این منظور استفاده می شود. می توانید پس از تماس تلفنی با تعمیرگاه و دریافت مشاوره از تعمیرکاران، به صورت حضوری به تعمیرگاه تشریف بیاورید تا گیربکس خودروی شما در زمانی سریع تعمیر شود. 

برخی از ویژگی های تعمیرگاه گیربکس هادیلو عبارتند از : 
 • برای تعمیر گیربکس اتومات تویوتا کمری و دیگر مدل های این خودرو از دستگاه ها و ابزارآلات پیشرفته استفاده می شود. 
 • تعمیرگاه گیربکس تویوتا هادیلو مناسب ترین قیمت را برای خدمات تعمیرات خود در نظر گرفته است تا مشتریان رضایت کامل داشته باشند. 
 • مشاوره تلفنی رایگان توسط تعمیرگاه هادیلو ارائه می شود و شما می توانید با تماس تلفنی به تعمیرکاران متصل شوید و هر سوالی که دارید بپرسید. 
 • در تعمیرگاه هادیلو برای تعویض قطعات آسیب دیده گیربکس تویوتا کمری، گیربکس تویوتا کرولا، گیربکس تویوتا یاریس، گیربکس تویوتا لندکروز واز قطعات اصل همان مدل خودرو استفاده می شود. 

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیر گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

تویوتا، (Toyota) شرکت خودروسازی ژاپنی و چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن، در شهر تویوتا، آیچی قرار دارد. شمار کارکنان شرکت تویوتا در سال ۲۰۱۳ بیش از ۳۳۳ هزار نفر اعلام شد و به عنوان بزرگترین خودرو ساز جهان شناخته می‌شود.

اولین خط تولید اتومبیل شرکت تویوتا در سال ۱۹۳۷ توسط کیشیرو تویودا و در کارخانه شرکت نساجی صنایع تویوتا، که متعلق به پدرش (ساکیشی تویودا) بود، راه‌اندازی شد. نخستین خودروی سواری این شرکت نیز، تویوتا ای‌ای نام داشت.

شرکت تویوتا مالک برندهای دینا، دایهاتسو، سایون، لکسوس و هینو موتورز می‌باشد. سهام این کمپانی در بازار بورس نیویورک، بورس لندن و بورس توکیو معامله می‌شود.

بنیانگذار اولیه شرکت، ساکیشی تویوداست، که اولین کارخانه ریسندگی اتوماتیک در ژاپن را بنام صنایع تویوتا به راه‌انداخت. بسیاری از ایده‌های خوب مدیریتی، مانند بهبود مستمر که بعدها در تویوتا به کار گرفته شد، از اوست. ساکیشی می‌گفت: پنجره را بازکن، دنیای بزرگی در بیرون وجود دارد…!

کیشیرو تویودا پسر ساکیشی، در گوشه‌ای از کارخانه پدر، خط تولید موتور گازوئیلی راه انداخت و در سال ۱۹۳۵ با تولید اولین خودرو مدل تویوتا ای۱ و سال بعد مدل تویوتا ای‌ای رؤیای تولید یک خودرو شخصی را تحقق بخشید.

هم اکنون آکیو تویودا، مدیرعامل تویوتاست. وی که نوه کیشیرو تویودا می‌باشد، پس از کاتسواکی واتانابه به این سمت، منصوب شد.

برخی از شعارهای تویوتا در طی این سالها که از زبان مدیران عامل بیان شده چنین است:

مشتری حرف اول را می‌زند، سپس نوبت فروشنده است و در آخر سازنده قرار دارد.
راه کسب تجربه، مواجهه با چالشهاست.
خودت، با تلاش خود، از حرمت خود دفاع کن.
ما دستاوردهای بزرگ را با زحمات خود به دست آورده‌ایم.
کیفیت در حین فرایند ساخته می‌شود.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *