وبلاگ

تعمیر گیربکس برلیانس با شش ماه ضمانت

Rate this post

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک برلیانس

اگر گیربکس اتوماتیک برلیانس شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

گیربکس برلیانس به دلیل اتوماتیک بودن دارای ساختار متفاوت و پیچیده تری به نسبت گیربکس های دستی است و به همین دلیل تعمیرات آن تخصصی تر و نیازمند هزینه بیشتری است. در بعضی مواقع هزینه تعمیرات گیربکس برلیانس حتی می تواند از هزینه تعمیر موتور هم بیشتر شود بنابراین بسیار مهم است که علائم غیرعادی گیربکس را تشخیص دهید و در اولین فرصت آنها را رفع کنید. در ادامه، راهنمای تعمیر گیربکس برلیانس ارائه خواهد شد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس

گیربکس خودروی برلیانس از نوع اتوماتیک، رانندگی را آسان تر می کند. این خودرو در مدل های مختلف به بازار عرضه شده است اما شما صاحب هر مدل خودوی برلیانس که هستید، می توانید برای تعمیر گیربکس آن به تعمیرگاه های تخصصی مراجعه کنید و پس از عیب یابی حرفه ای گیربکس، مشکلات آن را برطرف نمایید.

تعمیر گیربکس برلیانس h330

تعمیر گیربکس برلیانس h330 در تعمیرگاه گیربکس هادیلو انجام می گیرد. این تعمیرگاه متشکل از بهترین تعمیرکاران و مجهز به بروز ترین تجهیزات می باشد و شما می توانید برای تعمیر گیربکس برلیانس اچ 330 خود به آنجا مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس H320

برلیانس H320 در واقع همان برلیانس اچ 330 است که به صورت هاچبک می باشد. در این خودرو از پیشرانه 1.5 لیتری استفاده شده است که قادر است 103 اسب بخار با گشتاور 138 نیوتن متر مربع را تولید کند و نیروی تولید شده توسط گیربکس پنج دنده دستی یا چهار سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو انتقال داده می شوند. 

اگر خودروی شما هم برلیانس H320است و در گیربکس آن علائم خرابی را مشاهده می کنید، می توانید هر چه سریع تر به تعمیرگاه هادیلو مراجعه کرده و مشکلات آن را برطرف نمایید.

تعمیر گیربکس برلیانس H230

برلیانس H230 یکی دیگر از تولیدات شرکت چینی برلیانس است که گیربکس آن از جمله گیربکس های حساس محسوب می شود. به دلیل حساسیت بالای گیربکس برلیانس H230 لازم است نسبت به نگهداری و سرویس های دوره ای آن بی توجه نباشید و در صورتی که نیاز به عیب یابی یا تعمیرات داشت، می توانید به تعمیرگاه هادیلو اعتماد کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس H220

برلیانس H220از خودروهای برلیانس هاچ بک برای زوج های جوان و خانواده های کم جمعیت است که ظاهر جذاب و عملکرد فنی قابل قبولی دارد. گیربکس اتوماتیک برلیانسH220 از جمله گیربکس هایی است که خدمات تعمیرات آن توسط تعمیرگاه هادیلو ارائه می گردد. تعمیرکاران حاضر در این تعمیرگاه به راحتی می توانند گیربکس برلیانس H220 شما را عیب یابی کرده و تعمیر کنند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس کراس C3 

برلیانس کراس C3 خودروی هاچبک و با ظاهری شبیه به خودروهای کراس اوور است. در این خودرو از دو موتور چهار سیلندر 1.5 لیتری و 1.65 لیتری استفاده می شود که موتور 1.5 لیتری برابر با 103 اسب بخار و 138 نیوتن متر است که این نیرو توسط گیربکس چهار سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو انتقال داده می شود.

تعمیرگاه گیربکس هادیلو به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس، خدمات خود را برای تعمیر گیربکس برلیانس کراس C3 نیز در نظر گرفته است و اگر خودروی برلیانس شما هم از این مدل است، می توانید از خدمات تعمیرگاه هادیلو استفاده کنید. 

هزینه تعمیرات گیربکس برلیانس

هزینه تعمیر گیربکس برلیانس در مدل های مختلف آن فرق می کند و بستگی به میزان آسیب دیدگی گیربکس هم دارد. ممکن است کار تعمیرات گیربکس خودروی شما با یک عیب یابی و تعمیر جزئی برطرف شود یا اینکه نیاز به تعویض قطعات اصلی داشته باشد که در حالت دوم، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

برای تعیین قیمت و هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک برلیانس، گیربکس خودرو باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد و بعد از بررسی های لازم و مشخص شدن مشکل اصلی، هزینه آن اعلام می شود. البته شما می توانید به صورت تلفنی با تعمیرگاه هادیلو تماس بگیرید و از هزینه حدودی تعمیرات و هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس مطلع شوید.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیر گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *