۱۲۰ سالگی مرسدس بنز

۱۲۰ سالگی مرسدس بنز

گرامیداشت 120 سالگی مرسدس بنز

کمپانی‌های زیادی نیستند که سالگرد یک‌صد سالگی خود را جشن بگیرند اما مرسدس بنز جزو این دسته نیست. اگرچه 135 سال از زمان تغییر حمل‌ونقل با بنز پتنت موتور واگن می‌گذرد اما این خودروساز در هفته جاری سالگرد متفاوتی را جشن می‌گیرد و آن‌هم 120 سالگی نام برند مرسدس و دختری است که روی آن تأثیر گذاشته است. تاریخ رسمی این نام نمادین دوم آوریل بوده است. بد نیست بدانید مرسدس نام دختر 11 ساله امیل جلینک تاجر اتریشی بوده است.

مرسدس بنز

جلینک خودروهای دایملر را برای مسابقات خودرویی آماده می‌کرد و مرسدس 35 PS یکی از آن‌ها بود؛ اما در دوم آوریل 1900 بود که نام مرسدس برای اولین بار روی خودروهای دایملر موتورن گزل شافت نقش بست. ثبت تجاری رسمی این نام در 23 ژوئن 1902 صورت پذیرفت اما 24 سال بعد و پس از ادغام دایملر با بنز بود که نام مرسدس بنز امروزی به وجود آمد.

مرسدس بنز

این داستانی است که پیش از این چندین بار گفته شده اما هر بار که آن را می‌شنویم تحت تأثیر قرار می‌گیریم مخصوصاً اینکه مرسدس بنز همچنان جزو پیشروی‌های صنعت خودرو می‌باشد؛ اما حقیقتی که کمتر به آن پرداخته شده این است که مرسدس بنز هنوز هم تنها برند خودرویی با نامی دخترانه است. بتینا فتزر مدیر بازاریابی مرسدس بنز می‌گوید: “بانوانی همانند مرسدس جلینک یا برتا بنز داستان موفقیت مرسدس بنز را از همان آغاز شکل دادند.”

مرسدس بنز

امروز توانمندسازی بانوان در سراسر برند ما دیده می‌شود. فتزر می‌گوید: “با ابتکار عملی که چند سال پیش صورت گرفت ما این سنت را برای مشتریان خانم بی‌شمار خود در سراسر دنیا حفظ می‌کنیم.” محصولات امروزی مرسدس بنز در سراسر جهان طرفداران آقا و خانم بی‌شماری دارند.

مرسدس بنز

گوردون واگنر مدیر طراحی گروه دایملر نیز با اشاره به تاریخچه برند گفته است: “طلب اشرافیت و نوآوری فوق‌العاده بخشی از DNA برند ماست. این فاکتورها شکل دهنده موفقیت پایدار برند ماست.” واگنر از GLA و EQC به عنوان نمونه‌ی محصولات مدرن مرسدس که ترکیبی از جدیدترین تکنولوژی‌ها و جذابیت بالاست نام می‌برد.

مرسدس بنز

با وجود هویت برندی که در سراسر دنیا شناخته شده ما مطمئن هستیم امیل جلینک اصلاً تصور نمی‌کرد که نام دخترش روی خودروهایی همچون AMG GT R و S کلاس بدرخشد. 120 سال آینده برای مرسدس بنز به اندازه 120 سال گذشته جذاب و همراه با نوآوری خواهد بود…

امتیاز دهید post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.