دنده عقب گرفتن با خودروی در حال حرکت

دنده عقب گرفتن با خودروی در حال حرکت

اگر اشتباها با خودوری در حال حرکت دنده عقب گرفتید چه اتفاقی برای خودرو می‌افتد؟

اجازه دهید صادق باشیم! هیچ‌کدام از ما هرگز در هنگام رانندگی خودروی خود را در دنده‌عقب قرار نخواهیم داد. ما خودروی خود را خیلی دوست داریم! خوشبختانه فردی شجاع‌تر از ما وجود دارد. نام او مایک بوده و کانال AutoVlog در یوتیوب را اداره می‌کند.

دنده عقب گرفتن در حال حرکت

او در حال رانندگی با فورد فیوژن 2015 اتوماتیک و درحالی‌که سرعت 112 کیلومتر در ساعت را داشته ناگهان دنده‌عقب را انتخاب کرده و … بووووم! هیچ اتفاقی نیفتاده! خب، دقیقاً هیچ اتفاق که نه اما هیچ انفجار یا تخریبی که شاید برخی انتظار داشته‌اند نبوده است و ما چیزی خاص‌تر را انتظار داشتیم! بجای این‌ها تنها چیزی که اتفاق افتاده فعال شدن دوربین و حسگرهای پارک عقب و نقش بستن R بجای D در نشان‌دهنده‌ها بوده است!

همان‌گونه که مایک در ویدئو توضیح می‌دهد، اگر خودروهای متعلق به سال‌های مختلفی داشته باشید باید منتظر نتایج بسیار متفاوتی نیز باشید. همچنین اگر خودرو گیربکس دستی داشته باشد حتماً با آسیب‌های بسیار جدی روبرو خواهد شد؛ اما بازهم باید گفت که این موضوع به نوع خودرو و سال تولید بستگی دارد چراکه بسیاری از خودروهای مدرن ویژگی ایمنی‌ای دارند که به راننده اجازه نمی‌دهد در هنگام رانندگی دنده‌عقب را درگیر نماید.

نگاهی سریع به دیگر ویدئوهای این کانال آزمایش‌های جالب دیگری را نیز نشان می‌دهد. برای مثال چه اتفاقی می‌افتد اگر دکمه‌ی استارت/استاپ را هنگام رانندگی فشار دهید؟ یا آیا می‌توانید بدون پدال گاز رانندگی کنید؟ و چه اتفاقی می‌افتد اگر در هنگام رانندگی ترمزدستی برقی را فشار دهید؟ نیازی به گفتن نیست که این کارها را نباید با خودروی خودتان انجام دهید!

منبع: پدال

امتیاز دهید post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما