تفاوت لاستیک زمستانی و تابستانی

تفاوت لاستیک زمستانی و تابستانی

بررسی تفاوت لاستیک زمستانی و تابستانی از نظر بی‌ام‌و

اهمیت استفاده از لاستیک‌های مناسب در شرایط آب و هوایی گوناگون چیست؟ ب‌ام‌و با تولید ویدئو کلیپی اقدام به برجسته کردن اهمیت لاستیک‌های مناسب برای شرایط گوناگون کرده و البته تأثیرات استفاده از لاستیک‌های نامناسب با فصل‌های سال را نیز ذکر نموده است.

لاستیک زمستان و تابستان خودرو

لاستیک‌ها معمولاً به سه دسته‌ی عمده‌ی تابستانی، زمستانی و چهارفصل تقسیم می‌شوند. لاستیک‌های چهارفصل معمولاً در یک جنبه بسیار خوب نبوده و بنابراین می‌توان آن‌ها را در هر نوع آب و هوایی استفاده کرد اما خب پرفورمنس خودروی شما در حد ایده آل نخواهد بود. لاستیک‌های تابستانی برای رانندگی پرفورمنس طراحی شده و از ترکیباتی برای عملکرد بهتر در دمای بالاتر و ایجاد چسبندگی بیشتر در سطوح خشک تولید شده‌اند؛ اما لاستیک‌های زمستانی روی ایجاد کشش بیشتر در مسیرهای خیس و لغزنده کاربرد داشته و برای عملکرد خوب در آب‌وهوای سرد و زمستانی طراحی شده‌اند.

لاستیک زمستان و تابستان خودرو
لاستیک زمستان و تابستان خودرو

لاستیک‌های تابستانی و زمستانی برای ارائه‌ی بهترین عملکرد خود در فصل مناسب سال طراحی شده‌اند بنابراین زمانی که در موقع نامناسبی استفاده شوند نقاط ضعف حاصل واقعاً شوکه کننده خواهند بود. در تست‌های انجام شده توسط ب‌ام‌و می‌توانید میزان پرفورمنس بالای لاستیک‌های زمستانی در مسیرهای سرد و برفی را مشاهده کنید. نوع عاج روی این لاستیک‌ها برای سوراخ کردن برف عالی بوده اما در یک تست اسلالوم یا درگ، نبود چسبندگی به معنی عدم ارائه‌ی بهترین عملکرد خودرو خواهد بود.

لاستیک زمستان و تابستان خودرو

لاستیک‌های تابستانی هم برای ارائه‌ی بهترین پرفورمنس در مسیرهای مسطح ارائه می‌شوند اما زمانی که با این لاستیک‌ها روی جاده‌ای برفی حضور پیدا کنید شرایط خطرناکی پیش خواهد آمد. رانندگی با لاستیک‌های زمستانی در فصل سرد سال یعنی تفاوت بین مرگ و زندگی.

لاستیک زمستان و تابستان خودرو
لاستیک زمستان و تابستان خودرو
لاستیک زمستان و تابستان خودرو

ویدئوی ب‌ام‌و دقیقا نشان می‌دهد که چرا نوع لاستیک استفاده شده در خودرو اهمیت دارد. لاستیک‌ها قطعاً هیجان‌انگیزترین بخش خودرو نیستند اما از نظر پرفورمنس و ایمنی اهمیت بسیار بالایی دارند.

منبع:پدال

امتیاز دهید post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه تماس با ما