وبلاگ

تعمیر گیربکس پژو ۲۰۶ با شش ماه ضمانت

Rate this post

تعمیر گیربکس پژو 206 اتومات

اگر گیربکس اتوماتیک پژو 206 شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206 به همراه تحویل 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

پژو 206 خودروی محبوب میان ایرانی هاست، این خودرو در مدل های جدید خود از گیربکس اتوماتیک برخوردار است که سهولت حرکت و افزایش راندمان رانندگی را باعث می شود. گیربکس پژو 206 نیازمند سرویس های منظم است تا در صورت مشاهده ساده ترین مشکلات، به سرعت تعمیر شوند و از مشکلات بزرگ تر جلوگیری کرد. اگر در گیربکس خودروی 206 شما هم مشکلی پیش آمده است و قصد تعمیر آن را دارید، در این صفحه همراه ما باشید تا راهنمایی شوید.

بررسی مشکلات رایج گیربکس پژو 206

برخی نشانه ها هستند که شما با مشاهده آنها می توانید احتمال دارید گیربکس خودرو دچار مشکلاتی شده است. از جمله آنکه :

 • ضربه زدن یا گاز هرز خوردن از دنده 1 به 2

ضربه زدن یا گاز هرز خوردن از دنده 1 به 2 از مشکلات رایج گیربکس 206 است که جزو عیوب فابریک محسوب می شود. این مشکل با تعمیرات جزئی برطرف خواهد شد.

 • ضربه زدن در دنده عقب خودرو 206

ضربه زدن در دنده عقب خودرو 206 نیز مشابه با مشکل قبلی، از عیوب فابریک گیربکس است که با ایجاد تغییراتی در سیستم برای همیشه قابل رفع می باشد.

 • تعییر رنگ روغن گیربکس

تغییر رنگ روغن گیربکس به رنگ سیاه تیره، از دیگر نشانه هایی است که باید برای تعمیر گیربکس و تعویض روغن آن اقدام کنید.

 • گرم شدن گیربکس و سیستم خنک کننده گیربکس اتوماتیک

در گیربکس های مدل اتوماتیک پژو 206 به دلیل نوع انتقال قدرت که عامل اصلی تولید گرما در گیربکس اتوماتیک است، روغن گیربکس توسط آب رادیاتور خنک می شود. این فرایند توسط رادیاتور کوچکی که روی گیربکس نصب شده است، انجام می گیرد مخصوصا در 206 های تیپ 4 و مدل های 1385 به پایین، گیربکس بیش از اندازه گرم می شود که در پی آن مشکلاتی همچون دیر و یا سخت عوض شدن دنده، احساس ضربه در دنده ومشاهده خواهد شد.

نگهداری و سرویس های دوره ای برای جلوگیری از تعمیر گیربکس 206

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ در گیربکس خودروی 206 خود، بهترین پیشنهاد سرویس های دوره ای آن است تا اگر هم مشکل کوچکی وجود داشت بتوانید سریعا تشخیص دهید و مانع از گسترده شدن آن شوید.

روش پیشنهادی دوم برای در امان ماندن گیربکس خودروی 206 از تعمیرات، تعویض به موقع روغن گیربکس است که البته باید از روغن مرغوب هم استفاده کرد. معمولا مدت زمان تعویض روغن گیربکس پژو 206 هر 30 الی 40 هزار کیلومتر می باشد.

هزینه تعمیر گیربکس ۲۰۶

هزینه تعمیر گیربکس پژو 206 به دلیل نوسانات بالا رقم ثابتی ندارد و میزان آسیب دیدگی گیربکس نیز روی قیمت تاثیر می گذارد. شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در سایت تعمیرگاه تخصصی هادیلو، با مرکز تماس بگیرید و قیمت را استعلام نمایید.

لیست خدمات تعمیرات گیربکس پژو ۲۰۶

خدمات مرکز تخصصی هادیلو برای تعمیر گیربکس پژو 206 عبارتند از :

 • تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۶
 • سرویس دورهای گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۶
 • تعویض روغن گیربکس پژو ۲۰۶
 • بازدید فنی گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۶
 • عیب یابی و نمایش ایراد گیربکس اتوماتیک پژو ۲۰۶
 • و

تعمیر گیربکس پژو 206 همراه با گارانتی

تعمیر گیربکس پژو 206 در تعمیرگاه تخصصی هادیلو همراه با گارانتی انجام می گیرد تا از کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشید. ضمن اینکه تمام تلاش تعمیرکاران در این است که گیربکس را تعمیر کنند اما اگر تعمیر چاره ساز نباشد، از قطعات اصل و دارای گارانتی استفاده می کنند.

برای استفاده از خدمات تعمیر گیربکس پژو 206 مرکز هادیلو، لطفا تماس بگیرید و یا در شبکه های مجازی با تعمیرکاران ارتباط برقرار نمایید. سپس می توانید به صورت حضوری به تعمیرگاه تشریف بیاورید و با هزینه ای کاملا مناسب، گیربکس خودروی 206 خود را تعمیر کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیر گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *