تعمیر گیربکس al4 در تعمیرگاه هادیلو

تعمیر گیربکس al4

گیربکس یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشد که در انواع مختلف گیربکس های دستی و اتومات تولید شده و در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع جدیدی از گیربکس ها که به تازگی تولید شده اند، گیربکس های al4 می باشند. اینجا این سوال پیش می آید که گیربکس al4 چیست و تعمیر گیربکس al4 در تعمیرگاه هادیلو به چه صورت انجام می شود؟

آشنایی با تعمیر گیربکس al4 در تعمیرگاه هادیلو

گیربکس یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات خودرو می باشد که در انواع مختلف گیربکس های دستی و اتومات تولید شده و در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. نوع جدیدی از گیربکس ها که به تازگی تولید شده اند، گیربکس های al4 می باشند. اینجا این سوال پیش می آید که گیربکس al4 چیست و تعمیر گیربکس al4 در تعمیرگاه هادیلو به چه صورت انجام می شود؟ برای پاسخ به این سوال بایستی ابتدا مقدمه ای درباره ی گیربکس های اتوماتیک خدمت شما عرض کنیم. در گذشته که تعداد خودرو های موجود در شهر ها و استان های مختلف کشور بسیار کم بود، رانندگی در سطح شهر ها بسیار راحت بود.

اما امروزه با توجه به این که اکثر قریب به اتفاق خانواده های ایرانی یک یا چند خودرو دارند، خیابان های شهر ها و استان های مختلف کشور پر از خودرو هایی شده است که اغلب تک سرنشین می باشند و این موضوع علاوه بر آلودگی هوا، باعث ترافیک بیش از حد در سطح شهر نیز می شود. در این میان خودرو هایی که گیربکس اتوماتیک دارند و تعویض دنده در آن ها به صورت اتوماتیک انجام می شود، در بین مردم از مقبولیت بیشتری برخوردار هستند

در این خودرو ها نیازی نیست که راننده به صورت دستی اقدام به تعویض دنده نماید. بلکه با کاهش یا افزایش سرعت خودرو، دنده به صورت اتوماتیک تعویض می شود و این موضوع باعث می شود تا از خستگی راننده در هنگام رانندگی در ترافیک های سنگین کاسته شود و نیازی به تعویض دنده های مکرر وجود نخواهد داشت. گیربکس های اتوماتیک در انواع مختلفی توسط شرکت های خودروسازی و تولید قطعات خودرو ساخته می شوند که از جمله ی بهترین انواع گیربکس های اتوماتیک، می توان به گیربکس al4 اشاره کرد

این نوع گیربکس، بیشتر در مورد خودرو های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تعمیر گیربکس al4 در تعمیرگاه هادیلو آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی می کنیم تا درباره ی این نوع گیربکس و خصوصیات و ویژگی های آن نیز صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

تعمیر گیربکس هیوندا

گیربکس al4 چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، گیربکس al4، یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع گیربکس های اتوماتیک می باشد که توسط بعضی از تولید کنندگان قطعات خودرو تولید می شود و در بسیاری از خودرو ها از جمله خودرو های دنده اتومات داخلی از آن استفاده می شود. این نوع گیربکس، از نوع گیربکس های تیپ ترونیک می باشد که اولین بار توسط شرکت رنوی فرانسه تولید شده است و طرفداران بسیاری دارد

گیربکس های تیپ ترونیک، این قابلیت را دارند که راننده به صورت دلخواه از روش های مختلفی برای انتقال نیرو به چرخ های خودرو استفاده کند. به عبارت دیگر راننده هم می تواند به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک، کنترل خودروی خود را بر عهده بگیرد. در مواقعی که راننده می خواهد تا از حداکثر توان موتور استفاده کند و از رانندگی کسالت بار خسته شده است، می تواند گیربکس را در حالت دستی قرار داده و به صورت دستی دنده را عوض کند. در این حالت راننده می تواند از حداکثر توان موتور استفاده کند و دور های بالای موتور خودرو را تجربه کند. در حالی که در نوع اتوماتیک، دنده ی خودرو با افزایش سرعت خودرو به صورت اتوماتیک تغییر می کند و راننده نمی تواند از رانندگی با سرعت بالا و حداکثر توان موتور خودرو لذت ببرد. 

امروزه بیشتر خودرو ساز هایی که از گیربکس های اتومات برای تولید خودرو استفاده می کنند، سعی می کنند تا از گیربکس های تیپ ترونیک مثل گیربکس al4 بهره ببرند تا از این طریق میزان محبوبیت و مقبولیت خودروی خود را در بین مردم افزایش دهند. این گیربکس ها در بین خودروسازان ایرانی نیز بسیار محبوب می باشد و بیشتر خودرو هایی که توسط شرکت های خودروسازی ایرانی تولید می شوند و قصد استفاده از گیربکس های اتوماتیک را دارند، سعی می کنند تا از این نوع گیربکس برای تولید خودرو های خود بهره ببرند.

فروش گیربکس اتوماتیک آزرا

تعمیر گیربکس al4 در تعمیرگاه هادیلو

تعمیرگاه هادیلو که یکی از بهترین و معروف ترین تعمیرگاه های تخصصی در زمینه ی تعمیر گیربکس در سطح ایران می باشد، در زمینه ی تعمیر گیربکس al4 نیز فعالیت می کند. با توجه به این که امروزه استفاده از این نوع گیربکس در تولید خودرو های ایرانی با دنده اتوماتیک بسیار رواج پیدا کرده است، لذا تعمیر گیربکس al4 نیز به یکی از مهم ترین فعالیت های انجام شده در تعمیرگاه های تخصصی گیربکس در سطح کشور تبدیل شده است. 

تعمیرگاه هادیلو نیز یکی از بهترین و معروف ترین تعمیرگاه های کشور می باشد که در زمینه ی تعمیر این نوع گیربکس نیز فعالیت دارد. در این تعمیرگاه از بهترین و به روز ترین ابزار آلات برای تعمیر این نوع گیربکس استفاده می شود و تعمیر این نوع گیربکس در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسد. همچنین در تعمیرگاه هادیلو، مکانیک ها و تعمیرکاران بسیار خبره و ماهری فعالیت می کنند که در زمینه ی تعمیر گیربکس های اتوماتیک مختلف، از جمله تعمیر گیربکس al4 بسیار با تجربه و متبحر هستند. 

قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک al4 نیز در این مجموعه تعمیرگاهی بسیار کم تر از سایر تعمیرگاه های تخصصی فعال در سطح کشور می باشد. این موضوع نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت های این تعمیرگاه می باشد. 

تعمیر گیربکس

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیرات گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۱۵۰ الی  ۲۰۰ هزار تومان است (در سال 1400) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه تماس با ما