آشنایی با تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر تخصصی گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس هیوندا، که یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های خودروسازی در سطح دنیا می باشد، امروزه در بسیاری از مناطق کشور به انجام می رسد.

امروزه خودرو های تولید شرکت کره ای هیوندا، به سراسر دنیا ارسال می شوند و کشور ایران نیز از جمله ی کشور هایی است که هر ساله اقدام به واردات این خودرو ها به کشور خود می نماید.

تعمیر گیربکس هیوندا

هر خودرو از تعداد زیادی قطعه تشکیل شده است که این قطعات در هماهنگی کامل با هم قرار داشته و به صورت هماهنگ و منظم، وظایف مربوط به خود را انجام می دهند که در نهایت باعث حرکت خودرو می شود. یکی از مهم ترین قطعات خودرو، قطعه ی گیربکس یا جعبه دنده می باشد. در داخل این جعبه، تعدادی چرخ دنده وجود دارد که این چرخ دنده ها به صورت هماهنگ با هم عمل می کنند و هر کدام از آن ها در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیر گیربکس هیوندا، که یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های خودروسازی در سطح دنیا می باشد، امروزه در بسیاری از مناطق کشور به انجام می رسد. امروزه خودرو های تولید شرکت کره ای هیوندا، به سراسر دنیا ارسال می شوند و کشور ایران نیز از جمله ی کشور هایی است که هر ساله اقدام به واردات این خودرو ها به کشور خود می نماید. گیربکس این خودرو ها همانند دیگر قطعات آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است و معمولا نیازی به تعمیر پیدا نمی کنند

اما در مواردی نیز ممکن است این قطعه که یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشد نیز دچار خرابی شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با فرآیند تعمیر گیربکس هیوندا آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی می کنیم تا درباره ی تعمیرگاه هادیلو که یک تعمیرگاه تخصصی در زمینه ی تعمیر گیربکس های اتوماتیک می باشد نیز صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید. 

تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا توسان

آشنایی با شرکت هیوندا و خودرو های تولید شده توسط این شرکت خودروسازی

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، شرکت هیوندا، یکی از برترین شرکت های خودروسازی در دنیا می باشد که سالانه تعداد زیادی خودرو به بازار خودرو در سراسر دنیا عرضه می کند. این شرکت خودروسازی، یک شرکت خودروسازی کره ای می باشد که در سال 1967 میلادی در این کشور تاسیس شده و با توجه به کیفیت بالای محصولات تولید شده در این شرکت خودروسازی، بسیاری از افراد، محصولات این شرکت خودروسازی را خریداری می کنند

ایران نیز یکی از کشور هایی است که همواره به عنوان خریدار محصولات شرکت هیوندا شناخته می شود و هر ساله تعداد زیادی از خودرو های تولید شده توسط این شرکت خودروسازی، سهم ایرانیان می باشد. انواع خودرو هایی مثل خودرو های سانتافه، سوناتا، آزرا و، از جمله ی خودرو های با کیفیتی هستند که توسط این شرکت خودروسازی کره ای تولید می شوند و توسط کشور ایران و بسیاری دیگر از کشور های دنیا خریداری می شوند. به دلیل کیفیت بالایی که این خودرو ها دارند، معمولا قیمت آن ها نیز بالا بوده و فقط افرادی که تمکن مالی بالایی دارند می توانند این خودرو ها را خریداری کنند. 

تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس هیوندا در تعمیرگاه هادیلو

گیربکس یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشد و انتقال دهنده ی نیروی تولید شده در موتور خودرو به چرخ های آن و باعث حرکت خودرو می باشد. تعمیر گیربکس هیوندا به تجربه و دانش فنی بسیار بالایی نیاز دارد. با توجه به این که در تولید خودرو های برند هیوندا، از گیربکس های با کیفیت بالایی استفاده می شود، لذا معمولا مشکلی در زمینه ی گیربکس این خودرو های لوکس و گران قیمت به وجود نخواهد آمد.

اما گاهی اوقات ممکن است در اثر تصادف و یا حوادثی از این قبیل، مشکلاتی برای گیربکس خودرو های برند هیوندا به وجود بیاید که نیاز باشد که روی آن تعمیرات انجام شود. در این گونه موارد باید خودرو را در اختیار تعمیرگاه هایی قرار داد که در زمینه ی تعمیرات گیربکس به صورت تخصصی عمل می کنند و از تجربه و مهارت کافی برای تعمیر گیربکس برخوردار هستند. 

تعمیر گیربکس هیوندا در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هادیلو، به صورتی کاملا تخصصی و پیشرفته انجام می شود. به نحوی که می توان با خیال راحت خودروی خود را در اختیار این مجموعه قرار داد تا خودروی شما در عرض مدت زمانی بسیار کم تعمیر شده و تحویل شما داده شود. در این تعمیرگاه گیربکس خودرو های دنده اتومات به صورت کامل باز می شود و تعمیرات دوره ای روی آن انجام می شود که این موضوع باعث می شود تا هر گونه اشکال و خرابی که در این قطعه وجود دارد، برطرف شود. این تعمیرگاه در مواردی که لازم باشد، اقدام به تعویض گیربکس نیز می نماید. 

تعمیر گیربکس آزرا

در مواردی ممکن است گیربکس اتوماتیک خودرو های دنده اتومات همچون خودرو های برند هیوندا، در اثر تصادف یا مشکلات دیگر، دچار ضربه و آسیب اساسی شده باشند و دیگر نتوان از این گیربکس ها استفاده کرد. در این گونه موارد تعمیرگاه هادیلو اقدام به تعویض قطعه به صورت کامل می نماید. به این صورت که یک گیربکس اتومات با کیفیت بالا را جایگزین گیربکس قدیمی و فرسوده می نماید و این کار باعث می شود که خودرو از نظر گیربکس مشکل خاصی برای فعالیت نداشته باشد. این تعمیرگاه برای تعمیر خودرو های دنده اتومات، از قبیل خودرو های برند هیوندا، ضمانت نامه هایی را ارائه می دهد که این موضوع باعث شده است تا تعداد طرفداران و مشتریان این تعمیرگاه روز به روز در حال افزایش باشند. 

همچنین در مواردی نیز ممکن است خرابی و آسیب به قطعات گیربکس، به دلیل کمبود روغن گیربکس یا سیاه شدن گیربکس به دلیل عدم مرغوبیت آن باشد. در این گونه موارد نیز مکانیک ها و تعمیرکاران فعال در این تعمیرگاه، اقدام به تعویض روغن سیاه و نامرغوب و جایگزینی آن با روغن مرغوب و با کیفیت می نمایند. لازم به ذکر است که تعویض روغن گیربکس در این مجموعه به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیرات گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۱۵۰ الی  ۲۰۰ هزار تومان است (در سال 1400) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه تماس با ما