تعمیر گیربکس سراتو

تعمیر گیربکس سراتو

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا سراتو

اگر گیربکس اتوماتیک کیا سراتو شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

خودروی سراتو تولید کدام برند خودروسازی است؟

خودروی کیا سراتو خودروی سدان و کوپه هم دارد که از سال 2003 تولید آن توسط شرکت محبوب کیاموتورز کره‌ای آغاز شده است. سه نسل از این خودرو تولید شده است. شرکت سایپا هم از نسل دوم این خودرو را در دو نوع دستی 1600 و اتوماتیک 2000 مونتاژ میشد که البته به دلیل عدم وجود قطعات تولید آن متوقف شد که البته کیا سراتو پرفروش‌ترین خودروی کیا مونتاژ سایپا شد. از سراتو هم در ناوگان راهنمایی و رانندگی و پلیس هم استفاده شده است.

شرکت اطلس خودرو هم به عنوان نماینده کیاموتورز در ایران، تا سال 2017 خودروی کیا سراتو را وارد بازار ایران کرده است که البته بعد از ممنوعیت‌های اعمال شده دیگر واردات آن متوقف شد.

ویژگی‌های گیربکس سراتو؟

خودروی سراتو دارای گیربکس اتوماتیک 6 دنده است و دارای یک موتور 4 سیلندر با توانایی 156 اسب بخار است. این ماشین موتور جلو و دفرانسیال جلو است.

روغن گیربکس اتوماتیک سراتو چه روغنی است؟

برندهای مختلفی برای تعویض روغن گیربکس کیا سراتو استفاده می‌شود که در ادامه تعدادی از آنها را نام می‌بریم. 

  • برند ارزان ایرانی، بهران 6 خط 
  • روغن گیربکس خارجی، هیوندا 3 خط
  • روغن گیربکس خارجی، هیوندا 6 خط 
  • روغن گیربکس خارجی، ادینول قرمز

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس سراتو نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض روغن سراتو 8 لیتر روغن جدید است. البته به این نکته توجه کنید که گاهی اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.8

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Buttonدکمه تماس/ 8صبح الی 8 شب