تعمیر گیربکس بی‌ام‌و x3

بی‌ام‌و x3

تعمیر گیربکس اتوماتیک بی‌ام‌و x3

اگر گیربکس اتوماتیک بی‌ام‌و شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر گیربکس اتوماتیک بی‌ام‌و x3 و تحویل 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

درباره بی‌ام‌و x3 بیشتر بدانید:

این خودرو ساخت یکی از مطرح‌ترین برندهای خودروساز آلمانی است که جزو بهترین‌ها در دنیا هم می‌باشد. تولید بی‌ام‌و x3 از سال 2003 آغاز شده است. بی‌ام‌و x3 یک در کلاس کراس اور کامپکت‌ها قرار دارد و در واقع یک شاسی بلند کوچک است. شرکت پرشیا خودرو هم به عنوان وارد کننده خودرو از شرکت BMW در ایران، خوروهای این شرکت را وارد ایران می‌کند.

ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک بی‌ام‌و x3؟

این خودرو داری یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه و توربو شارژر است که دارای قدرت 245 اسب بخار است. همچنین این خودرو دو محوره است. گیربکس اتوماتیک بی‌ام‌و x3، یک گیربکس 8 دنده تیپ‌ترونیک است که از برند معروف ZF آلمانی است که بسیار برند مورد اعتمادی است.

روغن گیربکس اتوماتیک بی‌ام‌و x3 چه روغنی است؟

برندهای مختلفی برای روغن گیربکس بی‌ام‌و x3 بسته به مدل آن استفاده می‌شود:

بی‌ام‌و x3 مدل 2008 به قبل:

  • روغن گیربکس هیوندا
  • روغن گیربکس ادینول قرمز

بی‌ام‌و x3 مدل 2008 به بعد:

  • روغن گیربکس ZF که مناسب‌ترین روغن گیربکس است.
  • روغن گیربکس ادینول زرد
  • روغن گیربکس وایکو

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس بی‌ام‌و x3 نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض روغن بی‌ام‌و x3 به میزان 9 لیتر روغن جدید است. البته به این نکته توجه کنید که گاهی اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Buttonدکمه تماس/ 8صبح الی 8 شب