تعمیر گیربکس اپتیما

تعمیر گیربکس اپتیما

تعمیرات گیربکس اتوماتیک اپتیما

اگر گیربکس اتوماتیک کیا اپتیما شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

خودروی اپتیما تولید کدام برند خودروسازی است؟

خودروی کیا اپتیما یک خودروی سدان محسوب میشه که از سال 2006 تولید آن توسط شرکت محبوب کیاموتورز کره‌ای آغاز شده است. البته این خودرو از سال 2009 وارد بازار ایران شد. اپتیما جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودرو در سال 2015 انتخاب شد و داخل ایران هم فروش بسیار خوبی را داشته است.

ویژگی‌های گیربکس اپتمیا؟

خودروی اپتیما دارای گیربکس اتوماتیک تیپ‌ترونیک است که دارای 6 دنده است و در برخی مدل‌ها نیز 5 دنده برای گیربکس آن طراحی شده است. این خودرو موتور جلو و دیفرانسیل جلو است و محل تعویض دنده کنسول میانی و در برخی مدلهای آن هم پدالهایی پشت فرمان برای تعویض دنده طراحی شده است.

روغن گیربکس اتوماتیک اپتیما چه روغنی است؟

برندهای مختلفی برای این گیربکس استفاده می‌شود که در ادامه تعدادی از آنها را نام می‌بریم. 

  • برند ارزان ایرانی، بهران 6 خط 
  • برند خارجی، هیوندا 3 خط
  • برند خارجی، هیوندا 6 خط 
  • برند خارحی، ادینول قرمز

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل اپتیمای شما دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

گالری تصاویر تعمیرات گیربکس اتوماتیک سیتروئن

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Buttonدکمه تماس/ 8صبح الی 8 شب