تعمیر گیربکس مزدا ۳

تعمیرات گیربکس اتوماتیک مزدا

تعمیرات گیربکس اتوماتیک مزدا 3

اگر گیربکس اتوماتیک مزدا شما دچار اشکال شده و نیاز به تعمیرکار ماهر و متخصص و البته با قیمت مناسب و با ضمانت قطعات و خدمات دارید ما در کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک مزدا 3 به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب‌یابی دقیق و تعمیر 48 ساعته و ضمانت کامل قطعات و خدمات با خیال راحت خودرویتان را سالم تحویل بگیرید.

درباره مزدا 3 بیشتر بدانید:

این خودرو ساخت شرکت مطرح ژاپنی است که مزدا‌3 پرفروش‌ترین و شناخته شده‌ترین مدل مزدا در جهان است که از سال 2004 تولید آن آغاز شده است. داخل ایران نیز به دلیل سابقه خوبی که مزدا 323 در بازار داخلی داشت، مزدا3  هم با استقبال خوبی مواجه شد و گروه بهمن خودرو هم این خودرو رو به بازار ایران عرضه کرد. و در سال 1398 مزدا 3 نیو را در دو نوع سدان و هاچبک و در تیپ‌های 1 و 2 عرضه کرد.

ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک مزدا 3؟

این خودرو داری یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه و که معادل 147 اسب بخار قدرت دارد. موتور آن در قسمت جلو قرار دارد. گیربکس مزدا 3  یک گیربکس اتومات تیپ‌ترونیک 5 دنده است که دارای دست‌دنده در کنسول میانی خودرو و همچنین پدالهای پشت فرمان است. این خودرو دیفرنسیال جلو است.

روغن گیربکس اتوماتیک مزدا 3 چه روغنی است؟

برندهای مختلفی برای روغن گیربکس مزدا 3 استفاده می‌شود:

  • روغن گیربکس اتوماتیک بهران 6 خط
  • روغن گیربکس  اتوماتیک ادینول قرمز

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس مزدا 3 نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض روغن مزدا 3 به میزان 7 لیتر روغن جدید است. البته به این نکته توجه کنید که گاهی اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

گالری تصاویر تعمیرات گیربکس اتوماتیک مزدا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Buttonدکمه تماس/ 8صبح الی 8 شب