وبلاگ

قیمت تعویض روغن گیربکس

Rate this post

قیمت تعویض روغن گیربکس

قیمت تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک نیز از جمله مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعمیرگاه هادیلو که یکی از بهترین و معروف ترین تعمیرگاه ها در سراسر کشور می باشد، در زمینه ی تعمیر گیربکس خودرو های دنده اتومات و تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک فعالیت می کند.

تعویض روغن گیربکس

آن دسته از تعمیرگاه هایی که در زمینه ی تعمیرات گیربکس به صورت تخصصی عمل می کنند، خدمات متنوعی را در زمینه ی تعمیرات این قطعه ی مهم و اساسی به مشتریان خود ارائه می دهند که از جمله ی این خدمات می توان به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک اشاره کرد. قیمت تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک نیز از جمله مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است

تعمیرگاه هادیلو که یکی از بهترین و معروف ترین تعمیرگاه ها در سراسر کشور می باشد، در زمینه ی تعمیر گیربکس خودرو های دنده اتومات و تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک فعالیت می کند. قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک نیز در این تعمیرگاه بسیار مناسب می باشد. این موضوع نیز باعث شده است تا بسیاری از افرادی که در ارتباط با خودروی اتومات خود دچار مشکل می شوند، برای تعمیر خودرو و تعویض روغن گیربکس اتومات خودروی خود به این تعمیرگاه مراجعه می کنند

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا در ارتباط با قیمت تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی می کنیم تا درباره ی تعمیرگاه هادیلو نیز که یکی از بهترین تعمیرگاه های تخصصی در سطح کشور می باشد نیز صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک چه ضرورتی دارد؟

همانطوری که در مقدمه ی مقاله عرض کردیم، تعمیرگاه های بسیاری در سطح کشور در زمینه ی تعمیرات تخصصی گیربکس فعالیت می کنند که از بین آن ها تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هادیلو بسیار معتبر تر می باشد. در این تعمیرگاه، تعویض روغن گیربکس خودرو های دنده اتومات، با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. اینجا ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا تعویض روغن گیربکس ضرورت دارد؟ چه مواقعی لازم است روغن گیربکس تعویض شود؟

شرکت های برتر خودروسازی در سطح دنیا، معمولا از بهترین و با کیفیت ترین گیربکس ها و روغن های گیربکس استفاده می کنند. این موضوع باعث شده است که این گیربکس ها معمولا نیازی به تعمیر و تعویض روغن نداشته باشند. اما در مواقعی ممکن است جعبه دنده یا گیربکس خودرو های دنده اتومات دچار مشکل شود و فرآیند انتقال نیرو از موتور به چرخ ها با اشکال مواجه شود. در این گونه موارد، مراجعه به یک تعمیرگاه تخصصی که در زمینه ی تعمیرات گیربکس های اتومات به صورت کاملا تخصصی و پیشرفته عمل می کنند، لازم به نظر می رسد. 

چرخ دنده هایی که در داخل جعبه دنده قرار گرفته اند، برای این که به درستی روی هم چرخش داشته باشند، به روغن کاری نیاز دارند. روغن گیربکس، روغنی است که برای گیربکس خودرو ها ساخته شده است. البته روغن گیربکس خودرو های گیربکس دستی با روغن گیربکس خودرو های گیربکس اتومات با هم تفاوت دارند و نباید از این روغن ها به جای هم استفاده کرد زیرا ممکن است در عملکرد جعبه دنده خودرو ها اختلال ایجاد شود. 

بدیهی است هر چقدر که کارکرد خودرو بالاتر برود، روغن گیربکس سیاه تر و نامرغوب تر می شود. در مواقعی ممکن است روغن گیربکس به اندازه ای سیاه و نامرغوب شود که عملکرد لازم برای روان کردن چرخ دنده ها و جلوگیری از اصطکاک آن ها را نداشته باشد. در این گونه موارد بهتر است تا روغن گیربکس تعویض شود و روغن گیربکس تازه داخل جعبه دنده ریخته شود. طی تعمیرات دوره ای که از خودرو به عمل می آید، معمولا گیربکس خودرو و روغن آن چک می شود و در صورت نیاز توسط تعمیرگاه تعویض می شود. با توجه به این که تعمیرگاه هادیلو، تمام مراحل تعویض روغن را به صورت اتوماتیک انجام می دهد، لذا در بین مردم طرفداران و مشتریان بسیاری دارد. 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

قیمت تعویض روغن گیربکس به چه صورت است؟

تعویض روغن گیربکس به دو صورت دستی و اتوماتیک صورت می گیرد که نوع اتوماتیک، روش پیشرفته تر و جدید تری است که به کمک دستگاه های مخصوص در این زمینه به انجام می رسد و همه ی تعمیرگاه های فعال در سطح کشور، این دستگاه های اتوماتیک را ندارند. در روش دستی، تعویض روغن به کمک مکانیک ها و افراد تعمیرکار صورت می گیرد که با توجه به وجود خطای انسانی، ممکن است گیربکس خودرو های اتومات در نهایت آسیب ببیند. 

به عنوان مثال یکی از رایج ترین اشتباهات در هنگام تعویض روغن گیربکس به صورت دستی، این است که مکانیک ها و تعمیرکاران، صبر لازم را برای خروج کامل روغن قدیمی و کهنه ندارند و بعد از چند دقیقه کارتل را می بندند و روغن جدید و تازه را داخل گیربکس می ریزند. این موضوع باعث می شود که روغن سوخته و کهنه به طور کامل از گیربکس خارج نشود که این مورد می تواند باعث خرابی گیربکس در ادامه ی کار خودرو شود. 

اما در روش اتوماتیک و به کمک دستگاه های پیشرفته و جدیدی که وارد بازار شده اند و روغن گیربکس را به صورت اتوماتیک تعویض می کنند، هیچ گونه خطای انسانی به وجود نمی آید و صفر تا صد تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک خودرو ها، به کمک دستگاه انجام می شود. بدیهی است که قیمت تعویض روغن گیربکس ها به روش اتوماتیک و با کمک دستگاه های پیشرفته و جدیدی که وارد بازار شده اند، کمی گران تر از روش دستی خواهد بود. البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که تعویض روغن به روش اتوماتیک و با کمک دستگاه های پیشرفته ای که در زمینه اختراع شده اند و در بازار موجود می باشند، می تواند روغن گیربکس را با کم ترین خطا تعویض نماید و کم ترین اثر مخرب را روی گیربکس خودرو داشته باشد. 

در تعمیرگاه هادیلو، از روش اتوماتیک و به کمک دستگاه های پیشرفته، تعویض روغن گیربکس انجام می شود که البته قیمت تعویض روغن گیربکس های اتوماتیک به این روش در این تعمیرگاه، بسیار کم تر و مناسب تر از بسیاری دیگر از تعمیرگاه های تخصصی در سراسر کشور می باشد.

آیا خودمان می‌توانیم گیربکس اتومات را تعمیر کنیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کل خودرو بسیار تاثیر‌گذار است پس توصیه ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. چرا که تعمیرکار ماهر است که با استفاده از تجارب بالایی که دارد ایراد گیربکس اتومات شما را به درستی تشخیص داده و به درستی تعمیر کند. علاوه براین تعمیرات گیربکس نیاز به ابزار‌آلات تخصصی و کامل دارد تا بتوان قطعات رو به درستی تعمیر کرد.

تعویض روغن گیربکس به صورت دستی بهتر است یا با دستگاه‌های تمام اتوماتیک؟

تعویض روغن گیربکس به روش دستی که معمولا رایج‌تر است دارای ایراداتی است که از جمله می‌توان به این اشاره کرد که در تعویض دستی گاها در برخی خودروها امکان خارج کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن سوخته داخل گیربکس می‌ماند. ولی دستگاه‌های تمام اتوماتیک تمام روغن کهنه و سوخته را از گیربکس خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می‌کنند. تعمیرگاه هادیلو نیز دارای دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

آیا روغن گیربکس دستی با روغن گیربکس اتوماتیک فرق دارد؟

بله روغن این دو نوع گیربکس با هم فرق بسیار دارد. شاید ساده‌ترین پاسخ به این سوال این باشد که روغن دنده (واسکازین) مخصوص خودروهایی با گیربکس دستی و روغن گیربکس مخصوص خودروهایی با گیربکس اتوماتیک است. پس دقت کنید که روغن مصرفی این گیربکس‌ها با هم تفاوت بسیاری دارند. حتما روغن مناسب گیربکس خودروی خود را استفاده کنید.

چند لیتر برای تعویض روغن گیربکس نیاز است؟

مقدار روغن گیربکس برای تعویض، بستگی به مدل هر خودرو دارد و ممکن است بین 6 لیتر روغن تا 9 لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو نیاز باشد. البته به این نکته توجه کنید که گاهی در برخی خودروها اگر تعویض روغن به صورت دستی انجام شود، چون امکان خالی کردن تمام روغن کهنه از گیربکس وجود ندارد و همیشه مقداری از روغن کهنه داخل گیربکس باقی می‌ماند پس ممکن است روغن کمتری را برای تعویض (در مقایسه با زمانی که روغن را با دستگاه تمام اتوماتیک عوض میکنیم) نیاز داشته باشد. چون در تعویض روغن با دستگاه تعویض تمام اتوماتیک، کاملا روغن کهنه از گیربکس خارج می‌شود، روغن سالمی که توسط دستگاه به گیربکس تزریق می‌شود دقیقا معادل گنجایش واقعی گیربکس است و به همین خاطر ما به شما تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتوماتیک را توصیه می‌کنیم.

هزینه و قیمت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای چقدر است؟

اجرت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه تمام اتوماتیک برای تمامی خودروها در تعمیرگاه هادیلو ۳۰۰ الی  ۳۵۰ هزار تومان است (در سال ۱۴۰۲) .

قیمت هر لیتر روغن گیربکس اتوماتیک هم بسته به برند ایرانی و یا خارجی و نوع روغن برای هر ماشین متفاوت است که تقریبا از لیتری 75 هزار تومان تا لیتری 250 هزار تومان در بازار موجود است(در سال 1400).

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیرات گیربکس بسته به اینکه علت بروز مشکل در گیربکس خودرویتان چه باشد متفاوت است و برآورد هزینه بعد از پیدا کردن علت ایراد و میزان خرابی گیربکس و قطعه معیوب صورت میگیرد. برای اطلاع از جزئیات دقیق حتما با تست و عیب‌یابی رایگان به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

آیا خودمان می‌توانیم شیربرقی را تعویض کنیم؟

تشخیص خرابی و تعویض شیربرقی یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه تعویض شیربرقی چقدر است؟

به نسبت هر خودرو میتوان گفت که تعویض شیربرقی هزینه نسبتا بالایی دارد.

تعویض شیربرقی خودرو چقدر زمان می‌برد؟

تعویض شیربرقی حدود دو روز زمان نیاز دارد که البته همیشه باید میزان شلوغ بودن تایم یک تعمیرگاه را هم در نظر داشته باشید.

آیا خودمان می‌توانیم ایراد تقه زدن گیربکس را رفع کنیم؟

تشخیص علت تقه زدن گیربکس کاری تخصصی است که در موارد بسیار با دستگاه هم قابل تشخیص نیست و این مهارت و تجربه تعمیرکار ماهر است که علت دقیق این تقه زدن را پیدا کند.

هزینه رفع ایراد تقه زدن گیربکس چقدر است؟

نمیتوان به طور دقیق هزینه را برآورد کرد چون بستگی به این دارد که علت تقه زدن گیربکس چه باشد و تعیین هزینه بعد از تشخیص علت زوزه کشیدن است.

تعمیر تقه زدن گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت این ایراد بستگی دارد برای مثال اگر مربوط به روغن گیربکس باشد، یک ساعت زمان نیاز دارد برای تعویض ولی اگر ایراد از داخل گیربکس باشد به دو روز زمان نیاز دارد.

آیا خودمان می‌توانیم گاز هرز خوردن گیربکس را درست کنیم؟

تشخیص علت گاز هرز خوردن یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت و دقت و ابزارهای مخصوص دارد. بنابراین حتما آن را به یک تعمیرگاه مجهز و مطمئن بسپارید.

هزینه درست کردن گاز هرز خوردن گیربکس چقدر است؟

هزینه رفع ایراد به علت آن بستگی دارد برای مثال اگر ایراد از کمبود روغن باشد، هزنیه کمتری دارد به نسبت اینکه ایراد ناشی از خرابی ساعت گیربکس باشد. تعیین هزینه تعمیر بعد از پیدا کردن علت بروز ایراد است.

تعمیر گاز هرز خوردن چقدر زمان می‌برد؟

باز هم بستگی به علت بروز این ایراد بستگی  دارد و بسته به علت آن بین یک ساعت تا سه روز زمان می‌برد.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

  • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
  • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
  • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *