تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه هادیلو

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه هادیلو

تعمیر گیربکس اتوماتیک به مهارت و دانش فنی بسیار بالایی نیاز دارد و هر کسی نخواهد توانست این گیربکسها را تعمیر کند. بعلاوه با توجه به این که تعداد خودرو هایی که گیربکس اتوماتیک دارند، روز به روز در حال افزایش می باشد، لذا تاسیس تعمیرگاههای تخصصی در شهر های مختلف کشور که در زمینه ی تعمیر گیربکس های اتوماتیک فعالیت می کنند، بسیار لازم و ضروری به نظر میرسد.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

امروزه شرکت های خودروسازی بسیاری در سراسر کشور های مختلف دنیا در زمینه ی تولید انواع خودرو ها فعالیت می کنند. بسیاری از این خودرو ها گیربکس دنده ای دارند و بسیاری دیگر از گیربکس های اتوماتیک برخوردار هستند. گیربکس اتومات، نسل جدید گیربکس هایی هستند که امروزه از آن ها در تولید بسیاری از خودرو های لوکس و مدل بالا استفاده می شود. تعمیر گیربکس اتوماتیک به مهارت و دانش فنی بسیار بالایی نیاز دارد و هر کسی نخواهد توانست این گیربکس ها را تعمیر کند. بعلاوه با توجه به این که تعداد خودرو هایی که گیربکس اتوماتیک دارند، روز به روز در حال افزایش می باشد، لذا تاسیس تعمیرگاه های تخصصی در شهر های مختلف کشور که در زمینه ی تعمیر گیربکس های اتوماتیک فعالیت می کنند، بسیار لازم و ضروری به نظر می رسد. تعمیرگاه هادیلو، یکی از بهترین تعمیرگاه هایی است که با بیش از 10 سال سابقه ی کار در زمینه ی تعمیرات انواع گیربکس های اتومات، به یکی از معروف ترین تعمیرگاه ها در سطح کشور تبدیل شده است. این تعمیرگاه در محدوده ی استان البرز و شهرستان کرج و پایین تر از پل فردیس واقع شده است و بسیاری از افرادی که در شهر های تهران و کرج زندگی می کنند، به راحتی می توانند به این تعمیرگاه دسترسی داشته باشند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا درباره ی تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه هادیلو کرج توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

آشنایی با گیربکس اتوماتیک و نحوه کارکرد آن

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، خودرو هایی که امروزه توسط شرکت های خودرو سازی مختلف در سراسر دنیا تولید می شوند، گیربکس آن ها دنده ای و یا اتوماتیک می باشد. گیربکس یا جعبه دنده، به جعبه ای گفته می شود که در آن تعدادی چرخ دنده وجود دارد. هر چرخ دنده به یک دنده وصل می باشد و با عوض کردن دنده توسط راننده، چرخ دنده ی مربوط به آن در داخل گیربکس یا جعبه دنده نیز عوض می شود و قدرت و سرعت خودرو افزایش یا کاهش پیدا می کند. هر چقدر که دنده پایین تر باشد، قدرت موتور بیشتر است. به عنوان مثال دنده ی 1 قوی ترین دنده و سنگین ترین دنده و آخرین دنده که در بسیاری از خودرو ها از جمله خودرو های داخلی تولید شده توسط شرکت های خودرو سازی ایرانی، دنده ی 5 می باشد، سبک ترین دنده می باشد. از دنده های سبک در سراشیبی ها و مواردی استفاده می شود که سرعت خودرو بالا می باشد و نیاز است که خودرو سبک شود تا سرعت آن بیشتر افزایش پیدا کند. حال آن که در مورد دنده های سنگین مثل دنده های 1 و 2، که معمولا در سربالایی ها و در داخل شهر که سرعت خودرو کم است از آن ها استفاده می شود، بایستی خودرو سنگین شده و در کنترل راننده قرار داشته باشد تا بتواند از بروز تصادف جلوگیری به عمل آورد. 

در مورد گیربکس های دنده ای، تعویض دنده به عهده ی خود راننده است و راننده باید متناسب با سرعتی که دارد، اقدام به تعویض دنده نماید. اما در مورد گیربکس های اتوماتیک، تعویض دنده به صورت اتوماتیک صورت می گیرد. به این ترتیب که با افزایش سرعت خودرو، گیربکس به طور اتوماتیک دنده را افزایش می دهد و با کاهش سرعت خودرو، به صورت اتوماتیک دنده کاهش پیدا می کند. تعمیر گیربکس اتوماتیک، ممکن است در موارد متعددی صورت بگیرد. روغن کاری جعبه دنده یکی از موارد مهم است که باید در هنگام تعمیرات دوره ای خودرو و هر چند وقت یک بار انجام شود. بدیهی است در صورتی که روغن کاری و کنترل سالم بودن چرخ دنده ها بصورت دوره ای و هر چند وقت یک بار صورت نگیرد، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برای افراد به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال گیر کردن چرخ دنده ها به یکدیگر در حین حرکت بسیار خطرناک بوده و این موضوع بر اهمیت روغن کاری و بازدید دوره ای این چرخ دنده ها افزوده است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک توسط تعمیرگاه هادیلو

بسیاری از افرادی که خودرو هایی با گیربکس اتوماتیک دارند، به دنبال تعمیرگاه هایی می گردند تا در موارد لزوم بتوانند خودروی خود را با اطمینان در اختیار کارشناسان و تعمیرکاران خبره در آن تعمیرگاه قرار دهند. در این میان آن دسته از تعمیرگاه هایی که بتوانند کیفیت بالاتری از خدمات را ارائه دهند، مشتریان و طرفداران بیشتری را به خود جذب خواهند کرد.

در مقدمه ی مقاله نیز عرض کردیم که تعمیرگاه هادیلو، یکی از بهترین تعمیرگاه هایی است که امروزه در سطح کشور و در حوزه ی استان البرز و شهرستان کرج فعالیت می کند. این تعمیرگاه از کارشناسان و تعمیرکاران بسیار خبره و با دانشی در زمینه ی تعمیر انواع خودرو های اتوماتیک برخوردار بوده که تعمیر گیربکس اتوماتیک، یکی از مهم ترین و اصلی ترین زمینه های فعالیت این تعمیرگاه می باشد. 

از جمله ی مهم ترین ویژگی های این تعمیرگاه تخصصی خودرو که باعث شده است تعداد مشتریان و طرفداران این تعمیرگاه روز به روز در حال افزایش باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این تعمیرگاه تخصصی از بهترین و به روز ترین ابزار آلات در زمینه ی تعمیرات گیربکس خودرو استفاده می شود. 
 • استفاده از کادر مجرب و کارآزموده، یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین وِیژگی های این تعمیرگاه تخصصی می باشد. 
 • اکثر برند های مختلف خودرو های داخلی و خارجی توسط این تعمیرگاه پوشش داده می شوند.
 • در صورت نیاز داشتن به قطعه برای تعمیر خودرو، نیازی به خرید قطعه از بیرون از تعمیرگاه نخواهد بود و خود تعمیرگاه قطعات اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب در اختیار مشتری قرار می دهد.
 • و
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه هادیلو آشنا کرده و درباره ی آن صحبت هایی داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با این تعمیرگاه و خدمات ارائه شده توسط متخصصان و کارشناسان فعال در این تعمیرگاه، می توانید به سایت اینترنتی متعلق به این تعمیرگاه به نشانی https://hadilooautomatic.com/ مراجعه کنید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

از ویژگی‌های این تعمیرگاه گیربکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرسنل ماهر و متخصص در زمینه گیربکس اتوماتیک
 • استفاده از ابزارآلات به روز و تخصصی 
 • قطعات یدکی کاملا اورجینال و سالم
 • تست و عیب‌یابی رایگان
 • ارائه خدمات و قطعات با قیمت منطقی و منصفانه
 • تحویل 48 ساعت خودرو
 • ضمانت شش ماهه کلیه قطعات تعویض شده و خدمات انجام شده برای خودرو

تعمیر گیربکس اتوماتیک بنز، بی‌ام‌و، هیوندا، کیا، تویوتا، مزدا، لکسوس،‌ نیسان، لکسوس، پژو و…

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک به دستگاه تمام اتوماتیک که کاملا تمام روغن گیربکس کهنه را از گبربگس خارج میکند و روغن سالم و تازه را به گیربکس تزریق می‌کند.

تمامی روغن‌های معتبر و با کیفیت خارجی و ایرانی برای انواع خودروها موجود است.

 

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیازمند رسیدگی مداوم است پس:

 • حتما به علایمی مثل تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … ماشین توجه داشته باشید و هرگونه تغییر در صدا و سرعت و تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید چرا که ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا موجب آسیب بیش‌تری به گیربکس و در نتیجه تحمیل هزینه‌های بسیار بالا برای شما می‌شود. پس در اولین فرصت  در صورت دیدن علایم مشکل در گیربکس اتوماتیک خود به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.
 • در فواصل توصیه شده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید و در صورت کم شدن سطح روغن و نشتی روغن گیربکس خود، حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
 • سعی کنید تا ملاحظات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می‌توانید در مقلات سایت با آنها آشنا شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *