مزایای گیربکس اتوماتیک

دسته دنده

مزیت های خودرو با گیربکس اتوماتیک

 
در حال حاضر صنعت خودروسازی در جهان با سرعت زیاد به سمت استفاده از اتومبیل های دنده اتوماتیک (گیربکس اتوماتیک) می رود، این در حالی است که سیستم های گیربکس اتوماتیک نسبت به نوع معمولی دارای مزایا و فواید فوق العاده زیادی است که بسیاری از این فواید هنوز ناشناخته مانده است.در ادامه برخی از مزایای گیربکس اتوماتیک را برخواهیم شمرد.


 

۱_تعویض دنده خودرکار

از مهمترین مزایای گیربکس اتوماتیک این است که دنده ها را به طور خودکار تعویض کرده و وظایف راننده را به خصوص افرادی که عادت به تعویض زیاد دنده ها دارند، کاهش می دهد. در نتیجه لازم  هم نیست که راننده در این زمینه مهارت خاص رانندگی داشته باشد و علی الخصوص برای افراد مبتدی بسیار کمک کننده خواهد بود و بی نیاز از دقت بیشتر بر روی زمان مناسب تعویض دنده و …خواهند بود .

 

 

۲_استهلاک کمتر

در سیستم های اتوماتیک، انتقال قدرت متناسب با مقاومت مسیر حرکت، در مواقع لزوم تعویض دنده ها به صورت خودکار انجام می شود. در خودروهایی که دارای گیربکس معمولی هستند، سرعت بیش از حد یا عدم هماهنگی بین سرعت چرخ ها موجب استهلاک سریع خودرو می شود.اما در خودروهای گیربکس اتوماتیک، راننده فقط به پدال ترمز و پدال گاز برای راندن خودرو نیاز دارد که  عملا از استهلاک بیهوده خودرو در اثرعدم تعویض به موقع دنده جلوگیری میکند .

 

3-عملکرد عالی در شیب های جاده ای

از دیگر مزایای مهم استفاده از سیستم گیربکس اتوماتیک می توان به عملکرد بسیار خوب رانندگی در شیب های سربالایی و سرپایینی، داخل شهر و جاده ها اشاره کرد. برای مثال در سربالایی ها به محض ترمز کرد و ایست کامل خودرو به هیج وقت به عقب حرکت نمیکند و این خود خطرات ناشی از رانندگی را بسیار کاهش میدهد .

 

 

4-رانندگی راحت و بدون خستگی

استفاده از گیربکس های معمولی هنگام رانندگی نیازمند تعویض دنده ها به صورت دستی و به وسیله راننده است که این عمل به خصوص هنگامی که به دفعات زیاد انجام می شود موجب ایجاد حرکات بیشتری در بدن شده و انرژی و به خصوص تمرکز بیشتری را از راننده می گیرد. به این ترتیب هرچه مدت زمان رانندگی با خودروهای گیربکس معمولی بیشتر باشد، به مرور زمان موجب افزایش عوارض گرفتگی عضلات و ماهیچه های پا و ستون فقرات می شود. در حال حاضر با افزایش شدت ترافیک در شهرهای بزرگ، استفاده از خودروهای گیربکس اتوماتیک ضروری شده است و راحتی بیشتری بذای راننده فراهم میکند.

 

در نهایت می توان گفت که خودروهای با گیربکس اتوماتیک اصولا برای رانندگی راحت در ترافیک های شهری بسیار راحت و فوق العاده خواهند بود و حس راحتی ، آرامش و تسلط بیشتری را برای راننده به ارمغان خواهند آورد

 اگر خودروی شما نیز اتوماتیک است در صورت بروز هر گونه مشکل و یا تغییر عملکرد مانند تقه زدن و یا گاز هرز خوردن و یا زوزه کشیدن نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک خود سریعا اقدام کنید تا از بروز احتمالی اسیب های بیشتر سریعا جلوگیری کنید

در صورتی که مشکلی را در ارتباط با عملکرد خودروی دنده اتوماتیک خود حس کردید برای مشاوره و عیب یابی و تعمیر با ما تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدکمه تماس/8صبح تا 8 شب